Mariaż bieli i wyszukanych dodatków. Jednorodzinny dom w Zielonej Górze

Tak okazałych budynków w regionie jest niewiele. Dom powstał w Zielonej Górze, w cichej i zielonej części miasta w bliskim sąsiedztwie rzeki. To przykład architektury powstałej dla świadomych swoich oczekiwań klientów. Jak zagospodarowano 245 m kw. powierzchni budynku? Popatrzcie!

Jednorodzinny dom w Zielonej Górze zaprojektowali architekci z pracowni LK & Projekt. Architekci stworzyli projekt domu – rezydencji, która zyskała wysoki standard wykończenia. Nie jest to budynek dla minimalistów, tak zaprojektowana przestrzeń odpowiada gustom wymagających klientów.

Rezydencja Spacerowa zbudowana została na niewielkim wzgórzu, z piętra rozpościera się widok na zieloną okolicę. To jeden z najbardziej luksusowych domów powstałych w województwie lubuskim. W sumie powierzchnia rezydencji wynosi 245 m kw., a działka, na której stoi aż 3 200 m kw.

Budynek ma dwa poziomy. Parter to strefa dzienna, która składa się z holu wejściowego z garderobą, dużego salonu połączonego z jadalnią oraz kuchnią, łazienki, spiżarni i garażu na dwa samochody. Część prywatna mieszkańców urządzona została na piętrze. Architekci zaprojektowali tam aż cztery sypialnie – z głównej, która jest największa, rozpościera się widok na Odrę i dolinę. Największa sypialnia ma dwie garderoby. Dodatkowo na pierwszym piętrze powstały trzy duże sypialnie dla dzieci. Na tym samym poziomie znajduje się łazienka z oddzielną częścią kąpielową, w której umieszczono jacuzzi.

Architekci z pracowni LK & Projekt zaprojektowali budynek na indywidualne zamówienie. Dlatego we wnętrzu dostrzec można wyszukane materiały wykończeniowe, które zostały sprowadzone z różnych zakątków świata. Podłogi w wielu pomieszczeniach wykonano z marmuru. W sypialniach wykorzystano wykładzinę dywanową, a na tarasie parkiet egzotyczny, dzięki któremu przestrzeń przed domem wydaje się być bardziej naturalna. Całość uzupełniają dodatki w stylu glamour.

Technicznie oraz technologicznie budowa zdecydowanie wyprzedziła poprzednie i obecne trendy stosowane w wielu rezydencjach tego typu. Postawiono tu na szereg udogodnień, by żyło się wygodnie, komfortowo i bezpiecznie – tłumaczy Tomasz Porowski, właściciel Agencji Nieruchomości Porowski Premium Homes.


Główną wizją przy realizacji całego projektu było marzenie o mieszkaniu wewnątrz, jak i na zewnątrz całej posiadłości. Dlatego ogromnym atutem jest ogród z tarasem. Na taras można wyjść bezpośrednio z salonu. Powstała tam strefa do organizowania grilla oraz wypoczynku nie tylko w słoneczne dni. Dużym atutem jest też mocne przeszklenie budynku. Piętnaście panoramicznych okien sięgających od podłogi do sufitu gwarantują dużą ilość naturalnego światła przez cały dzień.

Więcej informacji o Rezydencji Spacerowej znajdziecie na oficjalnej stronie www.porowski.com.pl.

Czytaj też: Zielona Góra | Dom jednorodzinny | Art Deco | Wnętrza | whiteMAD na Instagramie

źródło: Porowski Premium Homes

Artykuł przygotowałem we współpracy z Biurem Nieruchomości Porowski Premium Homes.