Jedyne takie miejsce w Polsce – otwarcie Save the Planet Home & Decor

Save the Planet Home & Decor znajduje się w centrum handlowym „Posnania” w Poznaniu. Oficjalne otwarcie showroomu odbyło się 28 września. Miejsce promuje ekologię i zdrowy tryb życia, a starannie zaprojektowane wnętrze sprawiło, że lokal został odznaczony tytułem jednego z najbardziej innowacyjnych i najlepiej zaprojektowanych pomieszczeń, zajmując III miejsce w prestiżowym międzynarodowym konkursie.

Tematem przewodnim  spotkania inauguracyjnego otwarcie showroomu była podróż na Bali, skąd pochodzą m.in. ratanowe lampy, fotele czy stoliki, a także drewniane elementy wystroju wnętrz czy przepiękne rzeźby z korzeni. Tego typu elementy są możliwe do kupienia w sklepie. Na miejscu zjawiło się kilkadziesiąt osób, w tym architekci, projektanci wnętrz i dziennikarze, a także goście specjalni – Anna Vonhausen i Beata Pawlikowska. Poczęstunek zaserwowała Save the Planet Chill & Restaurant, stanowiąca część całego kompleksu Save the Planet Experience Centrer.

Save the Planet – dlaczego potrzebujemy takich miejsc?

Showroom Save the Planet Home & Decor promuje zdrowy i ekologiczny tryb życia. O idei i powstaniu tego specjalnego miejsca opowiedział sam CEO Dariusz Stasik, który zdradził swoje inspiracje do stworzenia tej przestrzeni. Partnerem i gościem spotkania była Anna Vonhausen, założycielka firmy VANK, która w swej prezentacji podkreśliła wpływ branży budowlanej na naszą planetę, poruszając do tego takie kwestie jak szkodliwość odpadów, recykling i ekologiczne budowanie. Showroom powstał, aby zwrócić uwagę na kwestie korelacji ekologii i kryzysu klimatycznego z budownictwem i stawianiem nowych projektów.

Otwarcie Save the Planet – wiedza, goście specjalni i występy artystyczne

Po części merytorycznej przyszedł czas na spotkanie z Beatą Pawlikowską, znaną podróżniczką i autorką książek. Celebrytka opowiedziała o swojej podróży na Bali, odkrywając przed gośćmi wiele szczegółów z życia na drugim końcu świata. Pozostałą część wydarzenia umiliły występy artystyczne: orientalny koncert mis i gongów w wykonaniu zespołu Twin Flames oraz pokaz artystyczny pole dance zaprezentowany przez Fokka.

Jedyny taki showroom

Save the Planet Home & Decor to unikatowy projekt, którego celem jest zmiana naszego stylu życia na wielu płaszczyznach poprzez to, czego tu się dowiemy, doświadczymy i zobaczymy. Codzienne decyzje zakupowe zarówno produktów, jak i usług mają realny wpływ na stan naszej planety i naszego. Dlatego warto odwiedzić Save the Planet w Poznaniu i zainspirować się do tego, by zmienić styl życia na przyjazny dla planety, zgodny z filozofią Save the Planet.


Przed rokiem showroom zajął trzecie miejsce w konkursie Rethinking The Future Global Architecture & Desing Awards 2021 w kategorii przestrzeń komercyjna.

Kolejne takie spotkanie odbędzie się w środę (05.10.2022) o godz. 18.00. Będzie to trzecia i ostatnia prelekcja z tego cyklu. Tematem przewodnim będzie „Dusza, czyli nasze wnętrze we wnętrzu”, o którym więcej opowie gość specjalny – Katarzyna Miller, ceniona psycholożka, terapeutka i pisarka. Link do wydarzenia najdziecie tutaj: https://fb.me/e/5GHkBPH9i.

źródło: Save the Planet

Czytaj też: Wnętrza | Sklep | Poznań | Ekologia | whiteMAD na Instagramie

Artykuł powstał we współpracy z Save The Planet.