wizualizacja

Jego budowa trwa! Modernistyczny dom projektu Marcina Tomaszewskiego

VMAX HOUSE to modernistyczny dom, który zaprojektował Marcin Tomaszewski z pracowni REFORM Architekt. Dom powstaje na dość trudnej w aranżacji działce. Architekt sprytnie wykorzystał skarpę, dzięki czemu mógł w nietypowy sposób podzielić strefy funkcjonalne.

Na pierwszy rzut oka VMAX HOUSE może wydawać się niewielki. W rzeczywistości jego mieszkańcy będą mogli korzystać z przestrzeni o wielkości 300 m kw.

W tym projekcie działka pod budowę domu była bardzo wymagająca i skomplikowana. Skośna, z dużym 8-metrowym spadkiem, co spowodowało, że zdecydowałem się nie tylko na odwrócenie funkcji wewnątrz budynku, ale także na płynne wkomponowanie, wręcz wbicie bryły w teren – mówi architekt Marcin Tomaszewski z pracowni REFORM Architekt.

Domów o tak oryginalnej bryle w Polsce powstaje niewiele. Śmiała koncepcja trafia do świadomych klientów, którzy będą cenić modernistyczną kreskę przez kolejne dziesięciolecia. Inwestor chciał, aby budynek robił wrażenie podobne do jazdy najwyższej klasy, luksusowym samochodem. Stąd też nazwa budynku – RE: VMAX HOUSE. Dom stopniowo dawkuje swoje walory. Od frontu niewielki, a od strony ogrodu daje efekt “wow”.

Układ postawiony na głowie. I dobrze!

W tradycyjnym budownictwie główna sypialnia znajduje się najczęściej na piętrze, a część dzienna z salonem i kuchnią na parterze. Tutaj jest inaczej. Architekt zabawił się formą i zaproponował salon i resztę funkcji na piętrze, zaś sypialnię – na dole, tuż przy wyjściu na taras. Dzięki temu domownicy będą mogli z sypialni wyjść do ogrodu.

wizualizacja

Wrażenie robią też wysokie, liczące sześć metrów wysokości okna, z których będzie widać pobliską przyrodę. Modernistyczny dom zostanie w całości wykończony jednym materiałem – spiekiem kwarcowym. Dodatkowo kontrastująca kolorystyka bieli i czerni doda „rzeźbie” wyjątkowej elegancji. Dom RE: VMAX HOUSE ma wymiary 13,5 na 13,5 m. W sumie jego powierzchnia to 300 m kw., a działka ma 1500 m kw. powierzchni. Nie możemy się doczekać końca budowy! Więcej projektów Marcina Tomaszewskiego znajdziecie w naszych artykułach klikając TUTAJ.

O architekcie:

REFORM Architekt to pracownia architektoniczna, założona w 2010 roku przez architekta i dyrektora kreatywnego Marcina Tomaszewskiego. Do dzisiaj biuro zrealizowało ponad setki projektów, zarówno indywidualnych, jak i komercyjnych. Biuro projektowe specjalizuje się w projektowaniu budynków oraz wnętrz. Ponadto stanowią silne wsparcie projektowe dla inwestycji komercyjnych. Obecnie zespół tworzy dwunastu specjalistów z zakresu projektowania budynków oraz wnętrz. REFORM Architekt jest laureatem wielu prestiżowych konkursów m.in. European Property Awards Architecture, Iconic Award.

źródło: REFORM ARCHITEKT

Czytaj też: Dom jednorodzinny | Modernizm | Brutalizm | Beton | REFORM Architekt