Jego powierzchnia to 66 m kw. Kolorowe mieszkanie w stylu etno

Wnętrze zaprojektowali architekci z pracowni KODO. Kolorowe mieszkanie w stylu etno znajduje się we Wrocławiu. Lokal powstał na parterze budynku, a jego wystrój to efekt inspiracji wzornictwem skandynawskim oraz wspomnianymi dodatkami w stylu etno.

Jasne, eleganckie mieszkanie, w które wpleciono elementy stylu etno. Efekt udało się osiągnąć sięgając po wzorzyste akcenty – poduszki, koce, a także zieleń welurowych krzeseł i dekoracyjnych płytek na fartuchu kuchennym. Te wszystkie elementy ożywiają szarości i biele tła. Do takiej przestrzeni pasuje wizualnie lekkie oświetlenie i meble na wąskich, drewnianych nóżkach.

Mieszkanie ma 66 m kw. i znajduje się na parterze budynku. Lokal składa się z sypialni, gabinetu/pokoju gościnnego, łazienki i salonu otwartego na kuchnię z jadalnią. Strefy są połączone niewielkim holem, w którym na ścianie zagościł tradycyjny wzór francuskiej kraty vichy. W salonie wyróżnia się czarna bryła (pokryta farbą tablicową) z biokominkiem. Ta czystsza alternatywa dla tradycyjnego kominka dobrze kontrastuje z tłem, dzięki użyciu białych otoczaków.

Podobna zasada króluje w sypialni, która została urządzona wygodnie i elegancko, ale w duchu prostoty. Biała, nierzucająca się w oczy szafa z systemem szuflad i drążków pomieści wszelką odzież i przedmioty domowników. Inaczej jest w gabinecie, w którym zagościła żywa kolorystyka, choć samo miejsce do pracy urządzone jest w sposób bardzo zorganizowany. Motyw drewna jest częścią wspólną całego domu. Wystąpił nawet w łazience – w postaci praktycznych płytek pod prysznicem.


We wnętrzu zrealizowano sporo ciekawych rozwiązań. Wspomniany już biokominek zdobi salon. Z kolei w części kuchennej rezygnacja z szafek wiszących sprawiła, że strefa mimo swojej wielkości zdaje się być lżejsza w odbiorze. Jak podoba wam się mieszkanie w stylu etno?

źródło: KODO

Czytaj też: Mieszkanie | Wrocław | Wnętrza | Ciekawostki | whiteMAD na Instagramie