JEMS Architekci przeprojektowali dawne tereny stoczniowe w Gdańsku. Wow!

Główny i najważniejszym celem projektu jest przebudowa Drewnicy i dawnych terenów stoczniowych w Gdańsku w taki sposób, by tchnąć w tę część miasta nowe życie, przy jednoczesnej ochronie zabytków i historii miejsca.

Architekci z pracowni JEMS Architekci przy tworzeniu koncepcji uwzględnili zarówno osie widokowe, jak i kompozycyjne okolicy. Ich założenie zakłada utworzenie pasaży, skwerów i parków wzdłuż najważniejszych, historycznych budynków, co pozwoli na ich jak najlepszą ekspozycję.

Jednym z najważniejszych punktów stanie się rozległy park, który powstanie przy dawnej Traserni. Pozostałe skwery zaplanowane są na ul. Elektryków, na końcu basenu Marii Konopnickiej oraz u zbiegu ulic Stolarzy i Malarzy.

Dużym atutem koncepcji jest zastosowanie wielu terenów zielonych, a także miejsc integracji społecznej, takie jak parki, place zabaw, fontanny, czy po prostu chodniki, pieszojezdnie i ścieżki rowerowe. Ulice te mają być pozbawione krawężników. Warto również dodać, że na terenie kompleksu powstanie akademik liczący sobie ponad 350 lokali.

 

 

Zespół JEMS Architekci odpowiada za realizację ponad 200 projektów budynków użyteczności publicznej, obiektów kulturalnych i biurowych w całym kraju na przestrzeni ostatnich 30 lat. Wśród najgłośniejszych z nich można wymienić rewitalizację Hali Koszyki w Warszawie, siedzibę Agory w Warszawie, Międzynarodowe Centrum Konferencyjne w Katowicach, rozbudowę Biblioteki Raczyńskich w Poznaniu czy budynek biurowy Pixel w Poznaniu.