fot. Łukasz Ziętek

Jesienno-zimowa kolekcja NENUKKO [ZDJĘCIA]

Jesienno-zimowa kolekcja NENUKKO to graficzna opowieść o niezwykłych właściwościach przyrody. W tym sezonie marka stawia na wyraziste desenie, z których każdy odnosi się do innego aspektu natury – tej ożywionej i nieożywionej.

Biało-czarne motywy nawiązują do zachwycających ciekawostek dotyczących środowiska naturalnego: Ile gwiazd możemy zobaczyć z Ziemi gołym okiem? Jak dawno powstały rafy koralowe? Dlaczego pingwiny nie marzną? Odpowiedzi na te pytania stały się inspiracją najnowszej kolekcji, opartej na ośmiu rysunkowych wzorach. Ekologiczna tematyka w wydaniu NENUKKO jest daleka od moralistycznych wywodów – jak twierdzą projektanci jest to radosny ukłon wobec najfajniejszej planety w całym Układzie Słonecznym. Marka wzmacnia eko-przekaz poprzez reedycję swoich kultowych wzorów przedstawiających zagrożone gatunki zwierząt – ulubione pandy, pingwiny i wieloryby zaprojektowane przez ilustratorkę Fanny Vaucher powracają w tym sezonie w nowych zaskakujących fasonach.

Sesja zdjęciowa z udziałem tancerzy Teatru Wielkiego Opery Narodowej przenosi problematykę kolekcji na poziom szerszych skojarzeń. Fotografie wykonane przez Łukasza Ziętka udowadniają, że taneczny duet może być intrygującym mikroświatem emocji, prawdziwym uczuciowym ekosystemem.

Zjawiskowa Yuka Ebihara – pochodząca z Japonii pierwsza solistka zespołu baletowego – oraz urodzony na Węgrzech niezwykle utalentowany tancerz i choreograf Viktor Banka – tworzą ekspresyjne układy czerpiąc inspiracje wprost ze świata natury. Za pomocą ruchów, gestów i wzajemnych interakcji wyrażają całą złożoność stanów przyrody – od łagodnej dynamiki morskich fal po niszczącą siłę ognia. Malownicze wnętrza Warszawskiego Studio Tańca nie tylko w wizualnie, ale także programowo wpisały się w tematykę sesji. To niezwykłe miejsce od lat opiera swoje działania na przekonaniu, że taniec nie jest dziedziną zarezerwowaną wyłącznie dla profesjonalistów, ale naturalną potrzebą człowieka i sposobem na wyrażanie siebie. Z pomocą charyzmatycznej Urszuli Skośkiewicz, która jako reżyser sesji wcieliła w życie założenia WST, tancerzom udało się osiągnąć maksimum fizycznej i emocjonalnej ekspresji.

zdjęcia: Łukasz Ziętek
modele: Yuka Ebihara, Viktor Banka
reżyseria: Urszula Skośkiewicz / WST
makeup: Anna Łyszkowska
skład: Dawid Zalesky / High Studio
miejsce: Warszawskie Studio Tańca, ul. Twarda 42