Jednorodzinny dom w Poznaniu

Jest bardzo prosty. Jednorodzinny dom w Poznaniu

Zbudowali go w dzielnicy Grunwald. Dom z Dylami to jednorodzinny budynek w Poznaniu. Jego projekt powstał w pracowni Ktura Architekci.

Tym razem zespół architektów Ktura Architekci pracował nie tylko nad zewnętrznym wyglądem budynku, ale zaprojektował też wnętrze. Dom powstał dla pięcioosobowej rodziny. Zbudowano go na maleńkiej działce bez bezpośredniego dostępu do drogi. Architekci musieli więc pamiętać o ograniczeniach i w maksymalnym stopniu wykorzystać dostępną przestrzeń.

Dom miał być prosty, zwarty, a jego realizacja sprawna – mówią autorzy projektu.

W efekcie powstał sporej wielkości budynek, którego powierzchnia wynosi 190 m kw. Projektanci postawili na biel, która zdobi elewację budynku oraz dominuje we wnętrzu. To celowy zabieg – światło dzienne, które wpada do środka, odbija się od jasnych powierzchni rozświetlając całość.

Architekci chcieli też stworzyć niewielki ogród, który mieszkańcom da poczucie swobody i umożliwi odpoczynek w plenerze.

Jednorodzinny dom w Poznaniu


Jednorodzinny dom na Grunwaldzie w Poznaniu ma formę prostej, białej kostki z dekoracyjnym elementem, który przysłania wejścia i taras. Najważniejszym elementem w domu są dyle szklane. W ciągu dnia wprowadzają one dużo światła a wieczorem rozświetlają prostą, białą konstrukcję.

Sercem budynku jest strefa dzienna parteru. Bezpośrednie połączenie jadalni z salonem odbywa się przez wysokie, czarne, industrialne drzwi przesuwne. To właśnie te drzwi mocno określiły charakter całej przestrzeni.

Czytaj też: Dom jednorodzinny| Dom | Minimalizm | Polska | Poznań

fot. FOTOGRAFy, fotografy.eu, źródło: Ktura Architekci