Wygląda jak miniaturka willi. Betonowy dom letniskowy powstał blisko Buenos Aires w Argentynie. Jego projekt przygotował architekt Luciano Kruk.

Budynek powstał jako domek letniskowy dla trzech sióstr i ich rodzin. Dom ma dwa poziomy i niemal 70 m kw. powierzchni. Zbudowany został głównie z betonu i szkła. Tylko w kilku miejscach jego surowa forma została przełamana elementami z drewna. Architekt zaproponował czytelny podział funkcji. Parter budynku to strefa dzienna, dla wszystkich domowników. Na piętrze powstały dwie sypialnie.

Elementem wyróżniającym konstrukcję jest beton architektoniczny, z którego wykonano nawet część mebli. Betonowe ściany specjalnie miały wyglądać surowo i niedokładnie. Efekt udało się osiągnąć dzięki szalunkowi z desek sosnowych. Ten zabieg sprawił, że na elewacji doskonale widać żyły drewna przez co budynek lepiej komponuje się z otaczającą go przyrodą.

Właściciele chcieli, aby przebywając wewnątrz mieli przyrodę „na wyciągnięcie ręki”. Stąd liczne przeszklenia, które doświetlają wnętrze i umożliwiają obserwowanie lasu z każdego miejsca budynku. 

źródło: Luciano Kruk