Kaplica w Himeji w Japonii, projekt: KTX archiLAB

Jest jak chmura unosząca się na wodzie. Niezwykła kaplica ślubna

Kaplica ślubna to projekt pracowni KTX archiLAB. Powstała futurystyczna przestrzeń, w której organizowane są ceremonie.

Przypomina unoszący się na wodzie szklany pawilon. Kaplica stanęła w mieście Himeji w Japonii. Ma kształt chmury, szklane ściany i sufit, który podtrzymują eleganckie, proste słupy w kształcie kielichów. Architekci zdecydowali się na tak oszczędną formę, aby stworzyć miejsce, które będzie symbolizować nowy początek.

Lekka konstrukcja stanęła w miejscu innego pawilonu, który istniał w tym miejscu, i w którym również organizowano śluby. Teren jednak gruntownie wyremontowano i powiększono o nowe części. Kaplica stanęła z jednej strony w bezpośrednim sąsiedztwie zielonego ogrodu, a z drugiej w sąsiedztwie minimalistycznego oczka wodnego. Powstała przestrzeń idealnie nadaje się do robienia zdjęć. Przez szklane ściany doskonale widać ślubnych gości oraz parę młodą.

Biała „chmura” doskonale odbija się w tafli wody i sprawia wrażenie, jakby unosiła się na wodzie. Ślub w takim miejscu zapewne na długo zapada w pamięci.

kaplica ślubna


Aby wizualnie oczyścić przestrzeń niezbędne instalacje zostały sprytnie ukryte. Architekci wykorzystali tutaj słupy, które wewnątrz skrywają okablowanie. 

Czytaj też: Ciekawostki | Minimalizm | Modernizm | whiteMAD na Instagramie

źródło: ktx.space