Jest jak w bajce! Unikalne wnętrze sklepu LAURELLA w Poznaniu

LAURELLA to polska marka modowa, którą stworzyli Laura Reiss-Vogel oraz Marcin Vogel. Nowy sklep marki powstał w Poznaniu przy ulicy Szymańskiego 10. Jego wnętrze zaprojektowali architekci z pracowni mode:lina.

Inwestorzy mieli konkretne oczekiwania. Sklep miał być najbardziej różowym i instagramowym miejscem w Polsce. Kolejną wytyczną była przyjazna atmosfera, zarówno dla dorosłych jak i dzieci, które często towarzyszą rodzicom podczas zakupów.

Architekci z pracowni mode:lina zaproponowali podział przestrzeni na kilka stref tematycznych, połączonych ze sobą podświetlanymi portalami. W każdej z nich króluje kolor różowych w różnych odcieniach, a całość założenia dopełniają charakterystyczne neony.

Tuż przy wejściu do lokalu znajduje się sala florystyczna, wyróżniają ją lampy w kształcie lotosu, kwiecista posadzka, papierowe kwiaty i neon Flower Power. Dalej znalazła się strefa Roller Derby Arena ze specyficznymi liniami toru wrotkarskiego połączonego z energetycznym oświetleniem i różowymi wrotkami na tle stylowych neonów.

Trzecia strefa nawiązuje swoim stylem do Pool Party. Znajdziemy tu wykończony różowymi płytkami basen wypełniony po brzegi różowymi piłeczkami, strefę prysznicową ze złotą armaturą oraz koło ratunkowe obok kolejnego neonu “Pool Party”. Basen w takiej formie uwielbiają zwłaszcza dzieci.


Ze strefy basenowej przechodzimy prosto do przymierzalni nawiązującej do Londyńskiej stacji metra z charakterystycznymi płytkami w kształcie cegiełek na ścianach, mapie metra czy metalowymi krzesełkami. Same kabiny przenoszą nas do wnętrza wagoniku kolejki z lampami nawiązującymi do specyficznych uchwytów w kształcie koła, londyńskiej budki telefonicznej i windy, która ma rozsuwane na bok drzwi. Ich zamknięcie zapala kaseton informujący o osobie w środku.

Finalnym punktem podczas wizyty w sklepie jest oczywiście lada sprzedażowa – tutaj również nie zabrakło pomysłu na ciekawy motyw, którym tym razem jest American Diner, z rozpoznawalną szachownicą obiegającą pomieszczenie, ladą barową oświetloną kilkudziesięcioma żarówkami, podświetlonym logotypem i różowymi hokerami stylem nawiązującym do lat 60. W sali tej mamy również różowy wózek z ekspresem na kawę dla klientów sklepu – opisuje zespół mode:lina.

Pomieszczeniami, których nie mogło zabraknąć w tak przyjaznym sklepie to mini plac zabaw dla najmłodszych z bujanym autkiem oraz toalety projektowanej w stylu „disco” z prawdziwą szklaną kulą pod sufitem. Wizyta w sklepie Laurella jest sama w sobie przygodą, gdzie na każdym kroku można zauważyć dbałość o detal, zaskakujące rozwiązania, a przede wszystkim nastawienie na klienta – szczególnie tego najmłodszego.

Czytaj też: Sklep | Witryna sklepowa | Poznań | Wnętrza | Modelina | whiteMAD na Instagramie

fot. Patryk Lewiński, źródło: mode:lina