newonce

Jest jak w kreskówce! Unikalne oblicze newonce.bar w Warszawie

To chyba najbardziej wyjątkowa przestrzeń w stolicy. U progu lata newonce.bar w Warszawie przeszedł prawdziwą metamorfozę. Wnętrze zaprojektował artysta Joshua Vides, który postawił na charakterystyczny dla siebie komiksowy styl.

Uwielbiamy, kiedy architektura wnętrz nas zaskakuje. Tak jest w tym przypadku. Joshua Vides jest grafikiem i ilustratorem. Niedawno zaprojektował nowy wygląd butelek Ballantine’s. To limitowana edycja, która do sprzedaży trafiła w maju (więcej o tym projekcie pisaliśmy w artykule TUTAJ). Jednak wyjątkowa butelka była dopiero początkiem.

newonce.bar znajduje się w modernistycznym budynku z 1952 roku, który dziś jest Centrum Bankowo-Finansowym. W 2009 roku budynek zyskał status zabytku. Właśnie w tak niezwykłym miejscu projektował Joshua Vides.

Artysta zmienił przestrzeń szklanego baru w czarno-białe cudo. Niech nie zdziwią was publikowane tutaj fotografie – nie musicie poprawiać kolorów swoich ekranów. Monochromatyczne wnętrze newonce.baru wypełniły białe powierzchnie, które przełamane zostały mocnymi, czarnymi motywami. W ten sposób powstało tło do eksponowania nowych butelek whisky, które jawią się tutaj jak małe dzieła sztuki. Bar w pop-up’owej odsłonie z pewnością spodoba się użytkownikom Instagrama, którzy mogą poczuć się tutaj jak bohaterowie komiksów. Tylko czekać, aż zrobione tu zdjęcia będą zbierać lajki!


Jednak wygląd to nie wszystko! Z okazji nowej aranżacji przestrzeni w newonce.bar można spróbować czarno-białych drinków. A jak dopisze wam szczęście to i czarno-białą pizzę! W barze zorganizowano też warsztaty z miksologii i sitodruku. Wydarzenia odbywały się w wybranych dniach czerwca.

Aby zobaczyć oryginalną przestrzeń newonce.baru trzeba się spieszyć. Wystrój w stylu “black and white” będzie tam królował do 2 lipca. Po tym dniu bar ponownie zmieni swoje oblicze. newonce.bar znajduje się przy ul. Nowy Świat 6/12.

Czytaj też: Identyfikacja wizualna | Opakowania | Logo | Ciekawostki | whiteMAD na Instagramie

Artykuł powstał przy współpracy z Ballantine’s