Żłobek modułowy

Jest jak z klocków. Pierwszy w Łodzi żłobek modułowy już gotowy

Jego budowa trwała cztery miesiące. W Łodzi powstał pierwszy w mieście żłobek modułowy. Placówkę otwarto przy ul. Jugosłowiańskiej.

Z nowego żłobka korzystać może 30 dzieci. Modułowa konstrukcja ustawiona została na działce przy ul. Jugosłowiańskiej w ciągu jednej nocy. Wszystko dzięki temu, że poszczególne moduły wykonane zostały wcześniej w fabryce pod Kielcami i przyjechały do Łodzi na lawetach. Ustawienie konstrukcji na działce trwało jedną noc.

W podkieleckiej fabryce wykonano nie tylko ściany, dach, podłogi, ale też wszystkie fragmenty instalacji: kable do elektryki, ciągi wentylacyjne i instalacje wodnokanalizacyjne. W łazienkach położone były już płytki. W sumie żłobek składa się z siedmiu części. Po ustawieniu elementów na działce trwały prace wewnątrz – podłączono wszystkie instalacje i media. Budynek zyskał kolorowe fragmenty elewacji, które wizualnie ożywiają całą konstrukcję. W środku pojawiła się też profesjonalnie wyposażona kuchnia.

Żłobek modułowy
Żłobek modułowy to pierwszy tego typu obiekt w Łodzi

Najważniejsze są jednak pomieszczenia dla dzieci, które wypełnione zostały zabawkami. Dla dzieci przygotowano też leżaki, pościele, stoliki i krzesła. 

Obecnie trwa jeszcze nabór do nowego żłobka. Placówka zacznie normalnie funkcjonować już w marcu.

To nie jest ostatni tego typu obiekt w Łodzi. Kilka kilometrów dalej, przy ul. Kmicica, powstaje drugi, bliźniaczy, który będzie dwa razy większy – pomieści nawet 60 dzieci. Tym razem konstrukcja składała się z 16 części i obecnie trwa montaż elementów. W sumie miasto Łódź na obie inwestycje przeznaczyło ponad 8,2 mln zł.

Czytaj też: Łódź | Dzieci | Edukacja | Ciekawostki

źródło: UM Łódź