Jest jak zlepek kostek. Nowoczesny dom w Warszawie

Budynek położony jest w dzielnicy Wawer. Jego projekt powstał w pracowni ANTA ARCHITEKCI. Nowoczesny dom w Warszawie ma aż 315 m kw. powierzchni i zbudowany został z poszanowaniem rosnących na działce drzew.

Dom swym kształtem przypomina zestawione sześciany, które razem tworzą jedną bryłę. To zróżnicowanie wynika z chęci pozostawienia jak największej liczby drzew rosnących na działce. W ten sposób zadbano o atrakcyjny widok na zieleń.

Bryła budynku jest nieregularna, zróżnicowana i ekspresyjna, niczym drzewa, które po prostu rosną naturalnym rytmem.

Architekci zaproponowali kontrastowe wykończenie elewacji. Część budynku ma białą fasadę, a inna część wyróżniona została czernią. Indywidualnego charakteru budynkowi nadają ażurowe przesłony, które dzielą przestrzeń tarasów w części ogrodu oraz na poziomie pierwszego piętra. Ten ostatni wyróżnia sporej wielkości taras, który otacza piętro z dwóch stron. Jeszcze większy taras powstał przy strefie dziennej, z której łatwo można wyjść do ogrodu.


Pracownia Anta Architekci w 2023 r. obchodzi dwudziestolecie swojej działalności. Jej założycielem jest architekt Daniel Cieślik, absolwent Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej, którą ukończył w 2001 r. W tym samym roku Cieślik uzyskał międzynarodowy dyplom Royal Institute of British Architects (RIBA). Dziś w pracowni pracuje zespół architektów, który ma na swoim koncie blisko tysiąc zrealizowanych projektów. Nowoczesny dom w Warszawie jest tylko jednym z nich.

źródło: ANTA ARCHITEKCI (www.anta-architekci.pl)

Czytaj też: Dom jednorodzinny | Warszawa | Ciekawostki | Modernizm | whiteMAD na Instagramie

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły