fot. lumino.se

Jest mała i pmysłowa. Oto psia lampa LUMINOSE!

Taka lampa chyba musiała powstać w Szwecji. LUMINOSE swym wyglądem przypomina psa. Ma nogi, które można wyginać, ogon, smycz z obrożą i sympatycznie wyglądającą “głowę”.

Lampę zaprojektował duet projektantów. Elizabeth Zimmerer oraz Marton Lente. Wprawdzie pochodzą z Węgier, ale na co dzień pracują w Szwecji. Młodzi projektanci chcieli stworzyć lampę, która będzie miała osobowość. Wpadli więc na pomysł, aby nadać jej kształt, który właścicielom będzie przyjaźnie się kojarzył.Jak się okazało, najlepszym kształtem był pies, który przecież często nazywany jest najlepszym przyjacielem człowieka. LUMINOSE ma więc drewniane łapy. które sprawiają, że można ją ustawiać pod odpowiednim kątem, niewielki ogon oraz przymocowane do klosza małe uszy. Projektanci sprytnie ograli też kwestię okablowania. W ich projekcie zasilający lampę kabel przypomina smycz i obrożę, do której przypięto mały znaczek z nazwą produktu.

Lampa kosztuje 149 euro. Można ją zamówić na stronie projektantów TUTAJ. Produkt dostępny jest w kilku kolorach. Samemu można wybrać czy LUMINOSE ma być czarna, biała czy też w kolorze naturalnego drewna.

fot. lumino.se