kawalerka w Świętochłowicach

Jest maleńka. Sprytnie zaprojektowana kawalerka w Świętochłowicach

Przygotowanie funkcjonalnego projektu na tak małej powierzchni to wyzwanie. Kawalerka znajduje się w Świętochłowicach, jej wnętrze zaprojektowała architekt Anita Baron z Pracowni Mojo.

Architektka lubi wyzwania, zwłaszcza takie, kiedy w niewielkiej przestrzeni musiała zmieścić funkcje salonu, jadalni i kuchni. Strefa dzienna obejmowała 25 m kw. powierzchni, a inwestorom zależało na jak najbardziej funkcjonalnym rozwiązaniu wnętrza, likwidacji zawiłego korytarza i zwiększeniu miejsca do przechowywania.

Właściciele chcieli też, aby w salonie znalazło się miejsce na dwie osobne kanapy. Pomiędzy nimi ustawiono dwa okrągłe stoliki.

Udało nam się spełnić te założenia, przestrzeń mimo że niewielka to jest funkcjonalna, piękna i czysta dla oka – mówi architektka Anita Baron.

Projektantka subtelnie wydzieliła strefy jadalni i kuchni. To ważny element, który wpływa na komfort przebywania w mieszkaniu. Kuchnia ma ciemno-zielony kolor, który koi wzrok. Liczne szafki sprawiają, że można w niej zmieścić wszystkie naczynia i sprzęt AGD. Łatwo tu także zachować porządek.


Ściana po drugiej stronie pomieszczenia również została cała zabudowana i wykończona frontami w białym kolorze. W mieszkaniu znajdują się jeszcze dwie małe sypialnie i łazienka. W pracach projektowych uczestniczyły jeszcze dwie architektki – Aneta Szopa i Natalia Czogała.

Czytaj też: Mieszkanie| Wnętrza | Minimalizm | whiteMAD na Instagramie

Kawalerka w Świętochłowicach – źródło: Pracownia Mojo

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły