minihouse.se

Jest mały i piękny, to idealny dom na weekend za miastem

Ta mała chatka ze Szwecji powstała z myślą o krótkich wypadach za miasto. To idealny dom na weekend, ktorego cena wynosi około 100 tys. zł.

Chyba każdy mieszczuch marzy, aby czasami uciec od zgiełku dużego miasta i zaszyć się w małym domku, otoczonym zielenią. Ta mała chatka ze Szwecji z pewnością pomogłaby zaspokoić te pragnienia. Skromną chatkę zaprojektował Jonas Wagell. Swój projekt “Mini House” przygotował ze szwedzką firmą Sommarnöjen. Budynek jest bardzo prosty. Na planie prostokąta znalazł się budynek, którego powierzchnia wynosi zaledwie 15 m kw. i ma taras o podobnej wielkości.

Co ciekawe, chatki można błyskawicznie kupić i postawić. Budowana jest ona z gotowych już, większych modułów. Można wybierać spośród dwóch rodzajów budynków. Różnią się one jedynie kolorem fasady, która jest albo czarna, albo biała.

dom na weekend


W środku w zależności od konfiguracji mieszkańcy do swojej dyspozycji mają dwie sypialnie, pokój dzienny, kuchnię i łazienkę. Koszt takiego domku to 24 tysiące euro, co sprawia, że jest to niemal idealny dom na weekend czy wakacje w plenerze.

Czytaj też: Dom jednorodzinny | Domek letniskowy | Podróże

źródło: minihouse.se