Mały dom dla młodej rodziny. Elewacja na piątkę z plusem!

Ten skromny i piękny dom zaprojektowali architekci z australijskiego biura Bennetta Trimble. Tym co go wyróżnia jest niecodzienna, ceglana elewacja.

Budynek powstał dla młodej rodziny z Sydney, która ceni swoją prywatność. Dlatego dom wzniesiono wokół centralnego dziedzińca, korzystając z którego mieszkańcy mogą sobie pozwolić na więcej swobody i odpocząć od zgiełku wielkiego miasta.


Spad dachu usytuowano w północno-wschodnim rogu, tak aby do wnętrza docierało jak najwięcej naturalnego światła. W całym projekcie uwagę przykuwa elewacja. Wykonana została z pomalowanej na biało cegły. Architekci przełamali jej monotonność cofając niektóre z cegieł w głąb ściany. Powstał w ten sposób regularny kształt, który ożywia białą bryłę.

Wnętrza są przestronne i bardzo jasne. Całość utrzymana jest w podobnej tonacji. Salon otwiera się na ogród dużymi przeszklonymi drzwiami przesuwnymi. We wszystkich pomieszczeniach – poza łazienką – ułożono duże drewniane panele, które wizualnie ocieplają wnętrze. Dzięki tym zabiegom dom mimo nowoczesnego charakteru jest bardzo rodzinny. (ms)