Jest największy w Polsce. Mural z Wiedźminem już gotowy!

Mural z Wiedźminem jest największym, jaki możemy zobaczyć w Polsce. Malowidło powstało na ścianie bloku na łódzkim “Manhattanie”. Zaprojektował go ilustrator Jakub Rebelka.

Mural ma ponad 70 metrów wysokości. Nad jego powstaniem pracowało osiem osób. Mural, którego bohaterem jest Geralt z Rivii zajął w sumie aż 24 piętra wysokościowca. Jakub Rebelka zaprojektował go na trzech ścianach, które ułożone są kaskadowo względem siebie. Dlatego, aby zobaczyć malowidło w całej okazałości należy stanąć pod odpowiednim kątem.

Jakub Rebelka jest malarzem, twórcą komiksów i zdobywcą wielu nagród. Jego zespół malował gigantyczny mural ponad dwa tygodnie.

Z ogromną przyjemnością zaprojektowałem mural przedstawiający Wiedźmina właśnie dla Łodzi, rodzinnego miasta pisarza. Moim zamierzeniem było ukazanie wyobrażenia świata stworzonego przez Andrzeja Sapkowskiego. Chciałem, żeby oglądający mogli poczuć skalę i złożoność tego świata, a jednocześnie zostawić miejsce dla wyobraźni widza, który będzie mógł interpretować obraz, tworząc jego własną historię – opowiada Rebelka.


Wiedźmin to najbardziej znany superbohater z Polski. Geralt z Rivii jest protagonistą sagi Andrzeja Sapkowskiego, którego historię pierwszy raz poznaliśmy na łamach „Fantastyki” w 1986 r. Od tamtego czasu fani na całym świecie zaczytują się w kolejnych tomach powieści, wcielają się w łowcę potworów dzięki wyprodukowanym przez CD Projekt Red grom komputerowym, a teraz wyczekują drugiego sezonu stworzonego przez Netflix serialu. Łódzki mural jest kolejnym etapem współpracy miasta Łódź z Andrzejem Sapkowskim, CD Projekt Red oraz EC1. W tym ostatnim powstaje Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej, gdzie Geralt będzie narratorem jednej ze ścieżek edukacyjnych.

Czytaj też: Murale | Łódź | Sztuka | Blok | whiteMAD na Instagramie

źródło: UM Łódź, lodz.pl