Jest nietypowa. Kawiarnia Teri projektu architektów pracowni NAMELESS

Kawiarnia Teri działa w budynku o nietypowym kształcie. Jego forma to hołd złożony przyrodzie – górzyste tereny w symboliczny sposób łączą się z nizinami.

Kawiarnia znajduje się w dzielnicy Yuseong-Gu w mieście Daejeon w Korei Południowej. W tym miejscu równiny zaczynają przenikać w tereny górzyste. Projekt kawiarni powstał w pracowni NAMELESS.

Kawiarnia ma formę dwóch budynków ze wspólnym dziedzińcem. Obie części są lekko rozsunięte, a zewnętrzne ściany zdają się wpływać ku ziemi. Powstała architektoniczna, sztuczna dolina, w której zaciera się różnica między podłogą a ścianami. W ten sposób powstała też swego rodzaju brama, przez którą mogą przejść osoby udające się na spacer po lesie. Budynek jest też jak rama, która kadruje widok na rosnące w pobliżu drzewa.

Obłości bryły budynku doskonale widać wewnątrz. W środku powstała ascetyczna przestrzeń, która zachęca do relaksu i zadumy. Goście mogą odpoczywać na wielkich schodach, które działają tutaj jak wielki mebel. Stonowaną kolorystykę ożywiają jedynie widoki za oknami.


Krzywizny, które ma kawiarnia Teri podkreślają płynność przestrzeni. Nietypowe kształty sprawiają też, że wygląd gmachu zmienia się w słoneczne dni. Specjalnie ułożone cegły we frontowej części elewacji powodują grę światła i cienia. Doskonale widać to na zdjęciach opublikowanych niżej.

fot. Kyung Roh, źródło: NAMELESS Architecture

Czytaj też: Kawiarnia | Cegła | Minimalizm | Wnętrza | whiteMAD na Instagramie