Jest ogromny. Mural projektu Kim Jung Gi ozdobił EC1 w Łodzi

Mural projektu Kim Jung Gi ozdobił budynek Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej EC1 w Łodzi. Jego malowanie trwało dwa tygodnie.

Mural pojawił się na chłodniach kominowych pośrodku kompleksu EC1 Łódź pojawiły się zwierzęta w fantastycznej interpretacji. To między innymi smoki i tygrysy. Aby zobaczyć go w pełni należy przejść wokół całego budynku.

Autor muralu, Kim Jung Gi to artysta znany grafikom na całym świecie. Ma niezwykły talent, umiejętności i pamięć, dzięki tej ostatniej potrafi narysować wszystko, co zobaczy i to bez żadnej pomocy wizualnej. Artysta słynie z tego, że podczas spotkań z publicznością potrafi stworzyć projekt muralu w ich obecności. Jest precyzyjny, zna się na anatomii człowieka i zwierząt i dba o każdy detal.

Całej naszej ekipie, która liczyła pięć osób zależało, by na CKiNI EC1 odwzorować sposób rysowania z projektu. Było to duże wyzwanie artystyczne, ale wszyscy wychowaliśmy się na twórczości Kim Jung Gi, co nas szczególnie motywowało do najlepszego przeskalowania graficznej opowieści o ludziach, którzy przez wieki kradną smocze jaja — mówi Piotr Kiernicki, wcześniej odpowiedzialny za powstanie łódzkiego muralu z Wiedźminem w roli głównej, o którym pisaliśmy TUTAJ.


Mural może stać się wizytówką powstającego Centrum komiksu i Narracji Interaktywnej EC1. To czarno-białe malowidło, którego powierzchnia wynosi 650 m kw. Dzięki niemu już z daleka będzie wiadomo, że wewnątrz działa instytucja związana z mediami wizualnymi, komiksem i grami komputerowymi.

Oryginalną pracę, na podstawie której powstał mural będzie można obejrzeć w Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej EC1, które zostanie otwarte w 2023 roku. Mural na własne oczy można odkrywać przy ulicy Targowej 1/3.

Czytaj też: Murale | Łódź | Sztuka | Kultura | whiteMAD na Instagramie

fot. Paweł Augustyniak, źródło: ec1lodz.pl