Jest ogromny. Zielony labirynt w Łodzi już otwarty

Zielony labirynt został otwarty w Ogrodzie Botanicznym w Łodzi. Atrakcja powstała z myślą o dzieciach, dlatego otwartą ją pierwszego czerwca.

Labirynt w całości wykonany został z żywopłotu, który został posadzony tak, by stworzyć zakręcone alejki. Część z nich to ślepe uliczki, które zmuszają do szukania innej drogi do wyjścia. Ściany labiryntu mają około 150 cm wysokości.

Łódzki Ogród Botaniczny imienia Jakuba Mowszowicza znajduje się przy ulicy Krzemienieckiej 36/38. Ogród powstał w 1929 roku na terenie parku Źródliska. Znaczną część infrastruktury ogrodu zbudowano już po zakończeniu II wojny światowej. Powierzchnia ogrodu wynosi 67 hektarów, z czego dwa hektary to teren obejmujący pierwotny ogród botaniczny w Parku Źródliska wraz z Palmiarnią.

Odwiedzając Łódzki Ogród Botaniczny warto odwiedzić nie tylko zielony labirynt. W Ogrodzie jest ponad 3500 roślin, które eksponowane są w dziewięciu działach tematycznych: ogród japoński, alpinarium, dział biologii i morfologii roślin, dział kolekcji roślin ozdobnych, dział zieleni parkowej, dział flory polskiej, dział roślin leczniczych i przemysłowych, arboretum oraz dział systematyki roślin zielnych.


Łózki Ogród Botaniczny otwarty jest codziennie od 9 do godziny 20. Kasy biletowe otwarte są do godziny 19:30. Bilet normalny kosztuje 8 złotych, a bilet ulgowy 4 złote. Dzieci do ukończenia piątego roku życia mogą zwiedzać Ogród bezpłatnie.

Czytaj też: Zieleń | Ekologia | Łódź | whiteMAD na Instagramie

źródło: UM Łódź

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły