Jest otoczone parkami. Mieszkanie w Katowicach projektu Martyny Jochem

Jego powierzchnia to 70 m kw. Mieszkanie położone jest na osiedlu Widok w Katowicach i otoczone jest parkami. Przytulne wnętrze utrzymane zostało w jasnej kolorystyce. Projekt mieszkania wykonała Martyna Jochem z m.jot Pracownia Projektowa.

W części dziennej wydzielono salon z jadalnią oraz otwartą kuchnię. Orzechowa zabudowa, którą znajdziemy w części kuchennej i na korytarzu dodaje ciepła mieszkaniu tworząc spójną estetykę odpowiadającą na oczekiwania właściciela. Zabudowa skrywa część kuchni oraz obszerną szafę w korytarzu. Całość zestawiona z jasnymi ścianami oraz delikatną jasną podłogą tworzy bardzo spójny, przytulny klimat. Ciepła dodaje umieszczona w salonie żółta sofa marki BoConcept, nad którą króluje praca krakowskiego artysty – Mateusza Seweryna. Całość podkreślają ciemne, ciężkie zasłony oraz dodatki w ziemistych barwach.

Granicę między kuchnią a salonem wyznacza wyspa z ciemnego kamienia, przy której można przysiąść i zjeść śniadanie.

Centralnym punktem sypialni jest łóżko ozdobione miękką, welwetową tkaniną w musztardowym kolorze. Jasne ściany sprawiają, że pomieszczenie sprzyja kontemplacji i tworzą miejsce przyjemne do wypoczynku.


Łazienka utrzymana jest w ciemnych barwach. Dekoracyjną rolę gra tutaj lastryko. W łazience dominuje czerń oraz odcienie szarości.

Poprzez połączenie łazienki w osobnym WC mogliśmy wygospodarować bardzo duży, wydzielony prysznic, gdzie można się zrelaksować i zapomnieć o otaczającym świecie – mówi Martyna Jochem, która zaprojektowała mieszkanie w Katowicach.

Uwagę w centralnej części łazienki przyciąga duża, wolnostojąca wanna.

Projekt: m.jot pracownia Martyna Jochem, fot. Polewany Photos (www.polewany.com)

Czytaj też: KatowiceMieszkanie | Wnętrza | Detal | whiteMAD na Instagramie

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły