Jest pełne kolorowych dodatków. Mieszkanie lekarki w Krakowie

To przestrzeń, która wyraża charakter właścicielki. Projektantki Framuga Studio zaprojektowały mieszkanie w Krakowie, które należy do młodej lekarki. Dokładna analiza jej potrzeb pozwoliła stworzyć przestrzeń, która doskonale odpowiada jej potrzebom.

Właścicielka mieszkania jest weganką, miłośniczką roślin, stylu vintage, zdrowego trybu życia, książek i kotów. Aby jak najlepiej odpowiedzieć na oczekiwania inwestorki projektantki Framuga Studio dokładnie sprawdziły jej potrzeby. Celem było stworzenie wnętrza, które nie tylko będzie bardzo dobrze wyglądać, ale też będzie w pełni funkcjonalne.

Pierwszym etapem prac była zmiana układu pomieszczeń. Dzięki temu poszczególne funkcje mieszkania zyskały swoje miejsce i pozytywnie wpłynęły na efekt.

Stworzyliśmy ukrytą pralnię, pokaźnych rozmiarów spiżarnię oraz prywatną, wielofunkcyjną strefę z wejściem do sypialnie – opisują autorki projektu.

Przestrzeń, która była kiedyś małą sypialnią służy teraz jako garderoba, czytelnia, miejsce do ćwiczeń i wyciszenia.

Wnętrze mieszkania to rezultat zabawy kolorami i stylem. Dostrzec tu można elementy zieleni, bordo, różu czy musztardy. Do tego szare ponadczasowe lastryko w wersji nie dużych kwadratów, drewnianą, naturalną jodełkę, zarówno matową jak i błyszcząca ceramikę oraz szczotkowane złoto. Szaleństwo dopełniają bordowe, przesuwane, metalowo szklane drzwi w sypialni, oraz szałowy regał nawiązujący bryłą do cementowych paneli za łóżkiem.


We wnętrzu znalazły się ponadczasowe perełki europejskiego designu jak lampy od Louisa Poulsena czy fotel autorstwa Józefa Chierowskiego. Nie zabrakło też miejsca dla współczesnych twórców, młodych zdolnych projektantów jak Anna Marciniszyn z Nodi Studio czy duetu z Planktona.

Framuga Studio zajmuje się się kompleksowym projektowaniem wnętrz prywatnych oraz publicznych, tworzeniem przedmiotów oraz mebli. Celem projektantów jest kreowanie przestrzeni i atmosfery, w której sami chcieliby przebywać. Projekty Studio wynikają z indywidualnych potrzeb klientów. –  Nie zważamy na trendy, uważamy że wnętrza powinny być ponadczasowe i oryginalne. Dbamy o to, aby każdy element wykończenia oraz wyposażenia był wyjątkowy. Pracujemy łącząc wiedzę, umiejętności i wieloletnie doświadczenie w dziedzinach takich jak architektura, design, marketing oraz komunikacja wizualna – opisuje zespół Framuga Studio.

fot. Gabriela Bartczak, stylizacja: Marta Sójka

źródło: Framuga Studio (www.framugastudio.pl)

Czytaj też: Mieszkanie | Wnętrza | Eklektyzm | Kraków | Detal | Oświetlenie | whiteMAD na Instagramie