Jest piękna. Kamienica przy ulicy Kopernika w Szczecinie po remoncie

Zakończyły się prace, dzięki którym kamienica położona przy ulicy Kopernika 11,12 w Szczecinie odzyskała blask. Elewacja wygląda jak nowa!

Budynek był mocno zniszczony. Część ubytków elewacji istniała od II wojny światowej. Niedawno wyremontowano elewację budynku oraz odrestaurowano akcenty rzeźbiarskie. Kamienica zyskała też nocne podświetlenie.

W ramach inwestycji wykonano m.in.: nową elewację wraz z dociepleniem, odnowiono sztukaterie, zrobiono podświetlenie i wymieniono okna balkonowe. Poza tym zgodnie z zaleceniami konserwatorskimi gruntownie wyremontowano klatkę schodową, w której przeprowadzono renowację schodów, poręczy i tralek – informuje Tomasz Klek, rzecznik prasowy miasta ds. mieszkalnictwa.

W ramach prac wykonano renowację bram, w przejściu położono glazurę i wykonano oświetlenie, wykonano wnękę i przywrócono oryginalne drzwi do lokalu nr 1. W ramach inwestycji wymieniono także instalację kanalizacyjną poziomą i deszczową biegnącą od podwórza przez front do ulicy Kopernika. Co ciekawe, podczas remontu w ścianach znaleziono odłamki pocisków artyleryjskich.

Kilka lat temu podwórze kamienicy przy ul Kopernika 11/12 było miejscem ciekawych, artystycznych inicjatyw. To tutaj, w 2015 roku odbyła się np. wystawa „Szczecińskie podwórka jak galerie sztuki – Pamięć Miasta poświęcona wspomnieniom osób, które mieszkają lub mieszkały w tym miejscu.

Rewitalizację kamienicy przy ul. Kopernika 11/12 przeprowadziła Wspólnota Mieszkaniowa, w której Miasto Szczecin ma blisko 40 proc udziałów. Zadanie w imieniu wspólnoty koordynował zarządca nieruchomości – “Anan” usługi administracyjno-biurowe. Koszt remontu wyniósł 627 tysięcy zł. Gmina Miasto Szczecin partycypowała w tej inwestycji zgodnie z posiadanymi w tej nieruchomości udziałami.

Kamienica przy ulicy Kopernika w Szczecinie przed remontem, fot. Google

.

Czytaj też: Ciekawostki | Szczecin  | Kamienica | Renowacja | whiteMAD na Instagramie

źródło: UM Szczecin