Jest piękny! Biokominek powstały we współpracy Cosentino i Planika

Biokominek staje się coraz popularniejszym wyborem do mieszkań i domów. Pozwala cieszyć się wyjątkowym blaskiem ognia, bez konieczności podłączania urządzenia do komina, czy przyłącza gazowego. Planika – od ponad 20 lat światowy lider w branży – oferuje najnowocześniejsze tego typu kominki BEV. Będąc otwartą na świeże pomysły, zaprosiła do współpracy hiszpańską firmę Cosentino. Do wykonania nowych modeli wykorzystano popularne spieki Dekton, okładziny doskonale znane ze swej różnorodności zastosowań.

Zazwyczaj kominek stanowi centralny punkt salonu, wokół którego aranżuje się  pozostałą przestrzeń. Często mówi się o nim, że jest sercem domu i trudno się z tym nie zgodzić. To tu spotykają się domownicy, na nim też koncentruje się główna uwaga odwiedzających nas gości. Dlatego warto dobrze przemyśleć, z jakiego materiału wykonana będzie jego zewnętrzna obudowa, mając na względzie nie tylko aspekt estetyczny, ale także funkcjonalny. Miłośnicy eleganckich materiałów i architekci szczególnie upodobali sobie wykończenia ze spieków kwarcowych.

Obserwując tę tendencje, dwie doskonale znane  firmy – Planika i Cosentino – postanowiły połączyć swoje siły, tworząc automatyczne kominki BEV z obudową ze spieku Dekton. Wszechstronność zastosowania tego materiału wykończeniowego, jego doskonałe parametry techniczne i efektowny wygląd sprawiają, że Dekton można stosować na wiele różnych sposobów. Poza blatami kuchennymi i łazienkowymi, okładzinami ścian, podłóg i fasad, ta ultrakompaktowa powierzchnia od lat doskonale sprawdza się właśnie jako obudowa kominków. W efekcie współpracy Cosentino z Planiką, powstały zachwycające modele  Stone, Rock, Cabo, Porto, Box oraz Galaxy, zachwycające nowoczesną formą, elegancją i kunsztem wykonania.

Ekologia i bezpieczeństwo

Dbałość o szczegóły na każdym etapie produkcji, staranny dobór materiałów i szacunek dla natury pozwoliły stworzyć produkty, które są zgodne z bliską Cosentino ideą produkcji w duchu zrównoważonego rozwoju. Gospodarka odpadami, oszczędność energii i wody, troska o powietrze – to świadome wybory Cosentino, firmy, która bardzo odpowiedzialnie traktuje wszystkie te obszary.


Firma Planika także stawia na zrównoważony rozwój. Pracując nad kontrolowanym, bezpiecznym i wydajnym układem spalania, w którym nie ma bezpośredniego kontaktu paliwa z płomieniem, stworzyła innowacyjną technologię BEV (Burning Ethanol Vapours). Mikroprocesor steruje tu ilością dostarczanego do komory spalania paliwa, a czujniki bezpieczeństwa eliminują ryzyko popełnienia błędów podczas obsługi. Dzięki tej technologii proces spalania jest czysty i wydajny, bez dymu, przykrych zapachów, sadzy czy popiołu. W związku z tym kominek nie wymaga montażu specjalnej instalacji kominowej. Proces spalania etanolu w technologii BEV jest całkowicie neutralny węglowo i nie przyczynia się do powstawania smogu oraz zużywania nieodnawialnych źródeł energii.

Więcej na oficjalnej stronie www.cosentino.com

Czytaj też: Kamień | Detal | Minimalizm | Sztuka | Wnętrza | whiteMAD na Instagramie