Dom Nad Jeziorem

Jest skryty wśród drzew. Dom Nad Jeziorem od Toya Design

Dom nad Jeziorem stanął w sercu Puszczy Noteckiej. Architekci zaprojektowali go w otoczeniu drzew sprawiając, że jest idealny dla tych, którzy lubią mieszkać blisko natury.

Zaprojektowany dom to efekt współpracy pomiędzy inwestorem a projektantami. Architekci chcieli stworzyć tu przestrzeń pozwalającą użytkownikom cieszyć się z otaczającej budynek przyrody.

Obiekt zaprojektowany został w 2019 r. Ma 120 m kw. powierzchni. Dodatkowo w sąsiedztwie domu powstał mniejszy budynek pełniący funkcję pomieszczenia gospodarczego. Jego wielkość to 30 m kw.

Ze względu na otoczenie, koszty i czas wybraliśmy technologię STEICO. Dom jest ekonomiczny, energooszczędny, ekologiczny. Charakteryzuje się prostą i zwartą formą, która wpisuje się w otoczenie leśnej polany – mówią architekci.

Projektując budynek architekci chcieli osiągnąć efekt wiejskiej zagrody w nowoczesnym wydaniu. Udało się, czego dowodem jest skala budynków, proporcje i wzajemne usytuowanie. Atutem jest także drewno, które przypomina o tradycyjnej zabudowie regionu. Wyraźnie oddzielona strefa wejściowa nawiązuje do funkcji ganku, a głębokie zadaszenie od strony ogrodu jest odniesieniem do charakterystycznych dla wielkopolskich domów podcieni.Dom Nad Jeziorem


Dom nad Jeziorem zaprojektowany został jako całoroczny. Pomimo niewielkich rozmiarów jest w pełni funkcjonalny. Wewnątrz podzielony został na dwie strefy – obszerną i wysoką część dzienną oraz część prywatną z sypialnią i gabinetem.

Co ciekawe, budynek jest zasilany i ogrzewany odnawialnymi źródłami energii.

Czytaj więcej: Dom jednorodzinny | Drewno | Elewacja

fot. Radek Słowik (bilbil.pl), źródło: Toya Design

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły