Jest w starej kamienicy. Atelier firmy BOMMA to raj fanów modernizmu

Budynek znajduje się w centrum Pragi. Wewnątrz powstało Atelier marki BOMMA, firmy która specjalizuje się w produkcji oświetlenia o rzeźbiarskiej formie.

Wnętrze budynku zaprojektowała włoska architektka Sophie Wannenes. Dzięki niej powstał pierwszy showroom czeskiej marki. Urządzono go w liczącym ponad sto lat budynku, który zaprojektowany został przez architekta Emila Králíčka w 1912 roku. Atelier marki nie ma być wyłącznie miejscem, w którym można kupić oświetlenie. Architektka chciała stworzyć tu miejsce poświęcone projektowaniu, które będzie inspirować oraz będzie stanowić miejsce do organizowania dyskusji i spotkań.

Wewnątrz pośród krągłych kształtów ścian i starannie dobranych mebli znaleźć można wszystkie kolekcje oświetleniowe BOMMA. To pierwszy raz, kiedy marka postanowiła zestawić razem wszystkie modele, które do tej pory wyprodukowała.

Koncepcja wnętrza atelier opiera się na aktualnych trendach, w których połączyliśmy kolory, aby stworzyć niemal scenograficzną, ale harmonijną atmosferę. Rezultatem jest autentyczna przestrzeń do życia i pracy, a także edukacji – mówi o projekcie Sophie Wannenes.


Jednak obecny wygląd przestrzeni będzie nieustannie się zmieniał i adaptował do nowych potrzeb. Przykład? Wkrótce w historycznym budynku będą mieszkać zagraniczni architekci, którzy przyjadą tu na warsztaty. Zamiast w hotelu będą spać w mieszkalnym skrzydle budynku. Efektem ich pracy będą projekty, które przekształcą poszczególne pomieszczenia, by prezentować nowe kolekcje oświetlenia BOMMA. To zdecydowanie jedno z najlepiej zaprojektowanych atelier, które kiedykolwiek widzieliśmy.

Czytaj też: Modernizm | Bauhaus | Kamienica | Zabytek | whiteMAD na Instagramie

fot. BoysPlayNice, www.boysplaynice.com

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły