Jest w Warszawie. Nowe wnętrze w starej kamienicy

Mieszkanie ma 68 m kw. i znajduje się w starej kamienicy w Śródmieściu Warszawy. O jego nowe wnętrze zadbała Joanna Lemka-Wójcik z pracowni jlw studio. Projektantka wykorzystała po styl mid-century modern, dając przestrzeni nowe życie.

Lokal położony jest w starej kamienicy przy ulicy Elektoralnej. Już podczas pierwszej wizyty, na długo przed rozpoczęciem prac, projektantka dostrzegła potencjał tkwiący w powojennym budynku. Zwróciła uwagę na parkiet w jodełkę i rozglifienia okien. Jednak kapitalny remont był konieczny.

Podczas prac powiększono łazienkę, uzupełniono ubytki parkietu, położono nową elektrykę… Dopiero później nadszedł czas na wypełnienie przestrzeni meblami. Klimat kamienicy tworzą zastosowane sztukaterie, zachowane parapety z lastryko i wspomniany już parkiet. W projekcie znalazło się kilka dopracowanych detali. Płyta grzewcza została zlicowana na równo z blatem ze spieku kwarcowego, a zabudowa kuchni ze zwykłej laminowanej płyty meblowej poprzez zastosowanie pionowych blend między modułami, powstałą ciekawa geometryczna forma o rytmicznych podziałach.

Marzeniem inwestorów była kuchnia z wyspą, nawet kosztem stołu, którego świadomie nie ma w strefie dziennej. Zaproponowałam monochromatyczny, biały, trwały blat ze spieku kwarcowego Laminam. Panel międzyszafkowy to niezwykle efektowna mozaika w powtarzającym się w całym apartamencie kolorze pistacjowym, która efektownie kończy się łukiem przy oknie – opisuje architektka.

Joanna Lemka-Wójcik, jlw studio

Świadectwem historii, dawnego układu funkcjonalnego mieszkania stały się bruzdy po wyburzeniu ścian. Zostały uzupełnione parkietem układanym równolegle. Wykorzystano klepki ze strefy wejściowej, w której położone zostały czarno-białe płytki.

Lubię w tym wnętrzu odważne i przemyślane zastosowanie koloru. Wnęka w strefie wejściowej częściowo została potraktowana łososiowo, beżowo i w ceglastym odcieniu. W sypialni kolorem zaznaczona została strefa do pracy, a szałwiowy odcień płytek powtarza się w dodatkach – dodaje autorka projektu.

_

O pracowni:

JLW Studio to pracownia architektury wnętrz, którą prowadzi Joanna Lemka-Wójcik, absolwentka Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej. Dyplom obroniła w 2018 roku z wynikiem celującym, a jej praca magisterska otrzymała nagrodę Ministra Inwestycji i Rozwoju. Doświadczenie zbierała pracując w biurach projektowych w Warszawie. Specjalizuje się w wydobywaniu potencjału z nieruchomości zarówno nowych, jak i starych. – Dobrze czuję się projektując w stylistyce skandynawskiej, modern vintage i stylu loftowym. Jednocześnie lubię kolor i nie boję się go używać – czytamy na stronie jlwstudio.pl.

Projekt i nadzór nad realizacją oraz koordynacja remontu: Joanna Lemka-Wójcik, jlw studio

Zdjęcia i stylizacja: Marta Behling, Pion Poziom Fotografia

Ekipa wykończeniowa: Walls & Floors

Czytaj też: Mieszkanie | Wnętrza | Warszawa | Mid-century modern | Detal | whiteMAD na Instagramie

 

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły