willa w Szczecinie

Jest wyjątkowa. Zabytkowa willa w Szczecinie będzie jak nowa!

Willa znajduje się przy ulicy Krasickiego 6 na Pogodnie w Szczecinie. Trwa jej kompleksowy remont, dzięki któremu oryginalna elewacja odzyska dawny blask. Inwestycję wykonuje Zarząd Budynków i Lokali Komunalnych.

Prace remontowe będą trwały do końca roku. Zabytkowa willa to wczesnomodernistyczny budynek, który stanowi przykład zabudowy willowej powstałej pod koniec XIX wieku w ówczesnej dzielnicy Neu Westend w Szczecinie.

Aktualnie zlokalizowane w tym obszarze budynki należą do najpiękniejszych dzielnic willowych dawnego Szczecina. Budynki charakteryzuje różnorodność stylów architektonicznych tj: wysokie dachy, formy starych dworków i secesyjnych willi – mówi Tomasz Klek, rzecznik prasowy miasta ds. mieszkalnictwa.

Również budynek przy ul.Krasickiego 6 stanowi ciekawy przykład zabudowy, posiadającej część elewacji wykończonej gontem drewnianym oraz dworkowe wejście do budynku. Willa otoczona jest terenami zielonymi i ciekawym starodrzewem. Występująca na parterze budynku stolarka wykazuje duże urozmaicenie: okna łukowe i okrągłe. W budynku swoją siedzibę ma m.in Rada Osiedla Pogodno.

willa w Szczecinie


W sumie w ramach remontu odnowione zostaną wejścia do budynku oraz na taras. Pojawi się posadzka z płytek, wyremontowana zostanie elewacja, stolarka okienna i drzwiowa zostaną poddane konserwacji i w części ulegną wymianie. Prace są prowadzone zgodnie z wytycznymi wojewódzkiego konserwatora Zabytków. Remont budynku realizuje szczecińska firma Pomerania Tech. Koszt  inwestycji to ok 424 tys zł.

Czytaj też: Szczecin  | Kamienica | Elewacja | whiteMAD na Instagramie

źródło: UM Szczecin