Jest wyjątkowy. Penthouse w starej kamienicy w Warszawie

Penthouse znajduje się w kamienicy w dzielnicy Stara Praga w Warszawie. Jego wnętrze zaprojektowali architekci z pracowni Loft Kolasiński. Zadbano tutaj o każdy detal. Nawet klamki do drzwi są jak małe dzieła sztuki.

To wyjątkowe wnętrze. Penthouse powstał w nadbudowie odrestaurowanej kamienicy z 1912 roku. Zaplanowane rozwiązania funkcjonalne wymagały generalnego remontu wszystkich pomieszczeń. Wnętrze wyposażone zostało w meble i dodatki zaprojektowane przez studio Loft Kolasiński: drewniane panele okienne, łóżko, lustra, komody, ławki, meble kuchenne, łazienkowe, garderoby, biblioteka, witryny, stolarka wewnętrzna (drzwi), stalowa stolarka oraz stalowe kabiny prysznicowe.

Ponadto w projekcie wykorzystano klasyczne meble, oświetlenie i akcesoria takich twórców jak Isamu Noguchi, Carlo Hauner, Johannes Andersen, Kai Winding, Edmund Homa, Verner Panton, Aksel Bender Madsen, Overgaard & Dyrman czy Patricia Urquiola.

Dodatkowo liczącą 129 m kw. przestrzeń wypełniły obrazy, grafiki, rzeźby oraz ceramika. To klasyki designu, które zaprojektowali Igor Mitoraj, Leon Tarasewicz, Aleksandra Mysiorska, Bartosz Kosowski, Michael White, Antoni Janusz Pastwa, Robert Maciejko i Malwina Konopacka.

Warto zwrócić uwagę na ogromny taras. Jego powierzchnia to 95 m kw.! Ścianę na tarasie ozdobił kolorowy mural. penthouse w warszawie


Studio „Loft Kolasiński” zajmuje się kompleksowym projektowaniem wnętrz prywatnych i publicznych, a także wzornictwem przemysłowym. Na potrzeby realizowanych aranżacji wnętrz, zespół projektuje i produkuje wysokiej jakości meble drewniane i akcesoria meblowe. Studio specjalizuje się w pozyskiwaniu wyjątkowych mebli, oświetlenia, ceramiki, grafik i dywanów vintage.

Przy renowacji mebli szczególną uwagę zwraca na zachowanie oryginalnego charakteru obiektów. Stale poszerza grono współpracujących z nimi specjalistów rzadkich dziedzin, by móc wykonywać unikalne i dostosowane do indywidualnych potrzeb projekty wnętrz. Niejednokrotnie realizowali zlecenia projektów wnętrz nietypowych nieruchomości, takich jak adaptacje industrialnych budynków, poddaszy i starych domów.

Czytaj też: Mieszkanie | Kamienica | Wnętrza | Drewno | whiteMAD na Instagramie

Zdjęcia wnętrz: Joel Hauck, źródło: Loft Kolasinski

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły