Jest z drewna i szkła. To chyba najpiękniejszy rower treningowy na świecie

Rower treningowy zaprojektował zespół projektantów z Włoch. Jego lekka forma przypomina minimalistyczną rzeźbę.

Stacjonarny rower treningowy zazwyczaj kojarzy się z kłopotliwym meblem, który nie pasuje do wystroju domu czy mieszkania. Ustawiony w salonie czy sypialni nie zawsze dobrze wygląda, a w małym mieszkaniu trudno wydzielić osobną przestrzeń do ćwiczeń. Z problemem zmierzyli się projektanci studio Adriano Design, którzy we współpracy z włoską firmą produkującą rowery Elite opracowali projekt minimalistycznego roweru do ćwiczeń. W ten sposób powstał Fuoripista – minimalistyczny rower treningowy.

Rower zbudowano z najwyższej jakości materiałów. Jego użytkownikom rower ma dostarczać wrażeń, jakby obcowali z najlepszymi meblami. Konstrukcję roweru wykonano z takich materiałów jak drewno jesionowe, szkło hartowane, aluminium, stal i skóra. Każdy rower produkowany jest ręcznie, aby wyglądał jak luksusowy mebel lub dzieło sztuki współczesnej.

W parze z unikalnym, nowoczesnym designem idzie technologia. Rower oferuje mnóstwo funkcji ułatwiających opracowanie planu treningowego. Urządzenie monitoruje dane dotyczące wydajności, imituje jazdę na prawdziwych trasach i umożliwia połączenie się z innymi sportowcami, aby wspólnie osiągać zamierzony cel.


Rower składa się z drewnianej ramy osadzonej na czterech nogach ze szkła. Nad kierownicą znalazł się stojak do umieszczenia telefonu lub tabletu. Rower współpracuje z popularnymi aplikacjami do ćwiczeń na rowerach stacjonarnych.

Czytaj też: Sport | Szkło | Drewno | Ciekawostki | whiteMAD na Instagramie

fot. Fuoripista