Joanna Jaroszek i jej minimalistyczny edytorial. Tak to się robi w Szczecinie!

IMG_9722


Niedawno zmieniłam nazwisko. Teraz jestem Joanną Jaroszek i właśnie pod tym nazwiskiem poznacie mnie jako fotografa mody. Zmiana jest sprawką zamążpójścia, którą uznałam z dobry powód do wszelkich zmian, bo zmiany uwielbiam.

Wcześniej byłam dziennikarzem i fotografem w mediach newsowych, podróżniczych i kulinarnych (m.in. ELLE, National Geographic, Gazeta Wyborcza), a także podróżnikiem, copywriterem, PR-ówką, dyrektorem kreatywnym, rzecznikiem prasowym, mieszkałam tu i tam…, ale od nadmiaru doświadczeń głowa mnie dziś wcale nie boli. Obecnie specjalizuję się w fotografii komercyjnej, produkcji sesji zdjęciowych, zmianie pieluch…, a od roku jestem także tym wszystkim, co wyżej w marce KMX Fashion.

Mieszkam i pracuję w Szczecinie, mieście niedocenianym, przez co nieodkrytym, a co “nieodkryte” bywa niezwykle inspirujące. Z wielką uwagą śledziłam losy remontu byłej elektrowni, dziś zwanej STORRADY. Absolutnie fantastyczne miejsce na mapie Szczecina! Tuż po otwarciu wiedziałam, że to idealny plan zdjęciowy pod delikatny i minimalistyczny modowy edytorial. I ruszyłam z produkcją. Stylizacje, których autorem jest Kat De Lux, oparte zostały o projekty młodych i zdolnych polskich projektantów. Dominują w nich biel i czerń, łączą delikatność jedwabiu i mocny charakter skór, taki właśnie jest budynek, w którym lekkość szkła miesza się z surową stalą. Do współpracy zaprosiłam także szczecińską makijażystkę Agnieszkę Ogrodniczka i modelkę z Mango Models – Esterę Kmetyk. W sesji wykorzystaliśmy ubrania polskich marek: LOUS, Mia Manufacture, Dag_ny by Dagna Krzystanek,

Biżuteria artystyczna by J&P

Przestrzeń: www.storrady.com