Johnnie Walker sprzedawany będzie w butelce z papieru!

Irlandzki producent napojów alkoholowych, firma Diageo zapowiedziała, że pracuje nad nowym opakowaniem swojego flagowego trunku. Johnnie Walker będzie sprzedawany w butelce wykonanej z papieru.

Kultowe whisky Johnnie Walker już wiosną 2021 r. trafi do sklepów w zupełnie nowej wersji. Producent – firma Diageo chce wypróbować nowe, przyjazne dla środowiska opakowanie, które wykonane będzie z papieru. Do tej pory napój ten sprzedawany był wyłącznie w szklanych butelkach.

Specjalną technologię opracowała firma Pulpex. Na podobne rozwiązania zdecydowały się już inne koncerny, takie jak Unilever oraz PepsiCo. Za kilka miesięcy również napoje tych koncernów sprzedawane będą w papierowych butelkach. Takie butelki wykonane zostaną z miazgi drzewnej i co najważniejsze – pojemniki będzie można w pełni poddać recyklingowi. Papierowe butelki będą posiadać wewnątrz specjalną powłokę, która zabezpieczy trunek przed wchodzeniem w interakcję z opakowaniem. Producent zapowiedział, że specjalna powłoka nie będzie wykonana z plastiku.

butelce z papieru


O ile zasadna jest zmiana opakowań z plastikowych na papierowe, to pomysł przelewania kultowego whisky ze „szkła” do „papieru” traktujemy jako ciekawostkę. Szkło jest bowiem tym surowcem, które latwo można poddać recyklingowi. Mamy jednak nadzieję, że krok irlandzkiego producenta skłoni inne koncerny do rezygnacji z plastiku i wkrótce zobaczymy więcej napojów w butelce z papieru.

Czytaj też: Ekologia | Opakowania | Naczynia | Ciekawostki

butelce z papieru

źródło: materiały prasowe Diageo