Judyta Antoniuk i jej ilustrowana ceramika “Triumf codzienności”

Młoda projektantka stworzyła przedmioty, które jaką towarzyszyć człowiekowi każdego dnia. Ilustrowana ceramika “Triumf codzienności” trafiła do finału konkursu make me! organizowanego przy Łódź Design Festival.

To przedmioty użytkowe, które ułatwiają zaspokajania codziennych potrzeb. Autorką projektu “Triumf codzienności” jest Judyta Antoniuk.

Ceramika prócz swojej funkcjonalności daje nieskończone możliwości swoim twórcom poprzez sposób formowania czy zdobienia.

Dzięki temu ceramika jest w stanie oddać nasze zamiłowanie do piękna, a piękno naszej codzienności jest tym o czym łatwo zapominamy. Właśnie na tym aspekcie – codzienności – chciałam się skupić i ukazać ją na przedmiotach użytkowych – mówi Judyta Antoniuk.

Zaprojektowane przez nią naczynia są połączeniem współczesności z dawną techniką. Swoim prostym i funkcjonalnym kształtem  dobrze wpisują się w design XXI w. Każdy z obiektów ma uskok na tej samej wysokości. Usok ten pozwala na pewny chwyt obiektu. Natomiast zwężona dolna część, umożliwia stabilne ustawianie naczyń w wieże. Umieszczone na ceramice grafiki przedstawiają cztery serie tematyczne, odnoszące się do codzienności każdego człowieka. Ukazują styl życia, poglądy, a także historię współczesną. Naczynia są w pełni użytkowe oraz pełnią funkcje zapisu historii.


Judyta Antoniuk – projektantka, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych imienia Władysława Strzemińskiego w Łodzi na Wydziale Wzornictwa. Prowadzi studio To Ceramics, w którym zajmuje się ceramiką oraz projektowaniem graficznym. W swoich pracach wykorzystuje naturalne materiały, łącząc je z nowoczesną formą.

źródło: Łódź Design Festival (www.lodzdesign.com)

Czytaj też: Ceramika | Minimalizm | Detal | Rzeźba | whiteMAD na Instagramie

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły