Julita Wietrzykowska i jej dyplom „ OPARCIE, PODPARCIE, WSPARCIE „

28H-01

AUTOR :  Julita Wietrzykowska , absolwentka Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu ,Wydział Architektury i Wzornictwa , Kierunek : Wzornictwo

NAZWA : OPARCIE, PODPARCIE, WSPARCIE „

PROJEKT OBIEKTU O KILKU FUNKCJACH

ROK : Projekt dyplomowy 2015

 Projekt jest rozwiązaniem dla małych przestrzeni użytkowych.

Jego głównym założeniem projektowym jest przede wszystkim połączenie dynamiki i komfortu tak aby umożliwić zmiany położenia ciała w zależności od potrzeb w danej sytuacji.

Mobilna forma o pięciu funkcjach daje możliwość swobodnego dopasowania ciała podczas czytania, korzystania z laptopa czy podczas integracji dwóch osób.

Zaprojektowany obiekt umożliwia nam w pełni przechowywanie i korzystanie z przedmiotów towarzyszących podczas odpoczynku czy pracy bez konieczności częstej zmiany pozycji. Dzięki swojej formie umożliwia również wygodne oparcie dla książek i innych przedmiotów ale przede wszystkim jest wsparciem dla ciała. Daje możliwość wygodnej pozycji, w której użytkownik nie będzie narażony na ból kręgosłupa czy karku.

Obiekt posiada możliwość złożenia tak aby nie ograniczał przestrzeni kiedy nie jest w użyciu . Dzięki swojej poręczności możemy go przenosić w zależności od sytuacji.