Już jest! Pierwsza Biedronka w Polsce z trawą na dachu została otwarta

Zielony dach pojawił się na budynku dyskontu Biedronka w Gdańsku. To pierwszy sklep w Polsce tej popularnej sieci, który na dachu ma trawę.

Sklep Biedronka przy ul. Kartuskiej 467 w Gdańsku działała w tym miejscu od lat. Niedawno przeprowadzono generalny remont, podczas którego na dachu położono trawę. To rozwiązanie, dzięki któremu obiekt ma być bardziej przyjazny środowisku. Posadzony na dachu rozchodnik kaukaski zajął w sumie powierzchnię wielkości 1000 m kw. Dzięki temu łatwiej będzie można tłumić hałas, utrzymywać ciepło zimą, a latem chronić przed nadmiernym nagrzewaniem budynku. Dodatkowo trawa na dachu filtruje zanieczyszczenia powietrza i produkuje tlen.

Sklep w Gdańsku wyposażono w oświetlenie LET oraz regały chłodnicze wykorzystujące gaz CO2. 

Nasi klienci doceniają wygodę robienia zakupów, dlatego zmieniamy się właśnie dla nich. Mamy nadzieję, że mieszkańcom Gdańska spodobają się zmiany, które wprowadziliśmy do placówki przy ul. Kartuskiej. Już od dziś czekają tam na nich wyjątkowe oferty oraz promocje, dlatego zapraszamy na zakupy – powiedział Szymon Sochacki, starszy menedżer sprzedaży odpowiedzialny za sklep sieci Biedronka przy ul. Kartuskiej w Gdańsku.

biedronka


Skontaktowaliśmy się z biurem prasowym Biedronka w Polsce zadając pytanie, czy takie zielone dachy pojawią się również w innych sklepach sieci w kraju. Póki co to program testowy i nie zapadła decyzja o zastosowaniu podobnego rozwiązania w innych sklepach Biedronka. Trzymamy jednak kciuki, że taki remont spotka się z pozytywnym odzewem i zielone dachy dyskontów staną się w Polsce standardem, a nie tylko ciekawostką.

Czytaj też: Ciekawostki | Zieleń | Ekologia

biedronka

źródło: materiały prasowe Biedronka