Już więcej go nie zobaczysz. IKEA rezygnuje z wydawania katalogu

Historia katalogu IKEA ma już 70 lat. Wydanie, które ukazało się latem 2020 roku będzie ostatnim. Szwedzki gigant meblowy poinformował, że nie będzie wydawać już katalogu, ani w wersji papierowej, ani cyfrowej.

Katalog IKEA na rok 2021 ukazał się kilka tygodni temu. Warto zatrzymać ten numer na pamiątkę, bo więcej tego wydawnictwa nie zobaczymy. Katalog IKEA od lat był wyznacznikiem trendów w polskich domach i wskazówką, jak urządzać wnętrza, by dobrze wyglądały. Podobnego magazynu na rynku nie ma żaden inny producent mebli na świecie.

Pierwszy katalog IKEA ukazał się w 1951 roku. Cyfrowa wersja ukazała się już w 1998 roku. Skąd decyzja o rezygnacji wydawania katalogu IKEA w kolejnych latach? Jak czytamy w oficjalnym komunikacje, decyzja nie wynika ze spadku skuteczności reklamowej wydawnictwa. Wszak W 2019 roku sprzedaż w IKEA wzrosła o 45 procent! Decyzja o rezygnacji z wydawania katalogu zapadła wśród szefów firmy, którzy zdają sobie sprawę ze zmian na świecie i ewolucji potrzeb społeczeństwa.

Katalog IKEA 2020
Katalog IKEA 2020

Fani szwedzkiej sieci będą mieli okazję do zdobycia specjalnego wydania katalogu. IKEA planuje, że w 2021 roku wyda jubileuszowy numer magazynu, który będzie poświęcony historii tego wydawnictwa. Co zatem z marketingiem? IKEA będzie docierać do klientów wykorzystując inne kanały, w tym przede wszystkim Internet i aplikacje mobilne.

Czytaj też: IKEA  | Meble | Wnętrza | Wydarzenia

IKEA katalogu

źródło: materiały prasowe IKEA