Mieszkania na wynajem dla poznańskich studentów. Mają niecałe 30 mkw.

Takie mieszkanie chciałby mieć chyba każdy student. Proste, ekonomiczne i co bardzo ważne – funkcjonalne. Właśnie takie są mieszkania na wynajem dla poznańskich studentów! 

Każde z mieszkań studenckich to tak naprawdę dawne mieszkanie kamieniczne, które zostało podzielone. Dawny układ zakładał pomieszczenia o metrażu ok. 80-85 mkw., w wypadku mieszkań dla studentów ograniczono ją w pomysłowy sposób do rozmiarów nieprzekraczających 30 mkw. Dzięki temu powstały cztery niezależne pokoje, części wspólne – kuchnie z jadalnią umieszczone w dużym korytarzu łączącym sypialnie oraz dwie łazienki. W pokojach zbudowano garderoby – ukryte za zasłonami tworzą pojemną przestrzeń do przechowywania, a dodatkowo stanowią przegrodę akustyczną między strefą sypialni a korytarzem.

Część mebli, między innymi biurka połączone z osłonami na grzejniki, tablice, małe stoliki, stół jadalny z ławami do kompletu oraz stelaże umywalek w łazienkach, zostały zaprojektowane specjalnie do tej przestrzeni.

Żeby podkreślić charakter mieszkania na wynajem, we wnętrzu pojawiły się elementy identyfikacji – znaczki z numerami pokojów oraz symbolami łazienki i toalety. W części wspólnej stanęła oryginalna drabinka gimnastyczna, która wpisuje się w studencki klimat miejsca.

W mieszkaniu zostały zachowane oryginalne elementy wnętrza, takie jak drzwi, skrzynkowe okna i drewniana podłoga. Kolorystyka ogranicza się do białego i szarego koloru, który uwydatnia cenne fragmenty z lat 30. Jedynymi kolorowymi akcentami są minimalistyczne znaczki przy drzwiach, stelaż stołu kuchennego oraz dwie ściany pomalowane na zielono.

K103
Lokalizacja: Poznań, Poland
Powierzchnia: 83m2
Autor: Adam Wierciński Architekt
Zespół: Agnieszka Owsiany, Adam Wierciński
www: www.adamwiercinski.pl
zdjęcia: Przemysław Turlej

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły