Kamienica Konstantego Chęcińskiego po remoncie. Powstała w 1930 roku!

Kamienica Konstantego Chęcińskiego powstała około 1930 roku. Wpisany do ewidencji zabytków budynek pod adresem Łomżyńska 30 przez wiele lat popadał w ruinę. Po latach zaniedbań trudno było go poznać. Po remoncie wypiękniała nie tylko elewacja, ale także metalowe zdobienia i balkony. Na elewacji pojawiły się również budki dla jerzyków. 

“Oko cieszą także odrestaurowane balkony, jednolity kolor elementów metalowych oraz detale takie jak budki dla jerzyków (to te niewielkie ptaki, które są zmorą komarów). Na delikatny minus zasługuje brak ujednolicenia balkonów w szczycie kamienicy. Przy okazji remontu oczyszczeniu i ujednoliceniu uległy także witryny sklepowe. Niestety, żaden z funkcjonujących w kamienicy sklepów nie doczekał efektów remontu – oba zakończyły działalność jeszcze zanim rozebrano rusztowania. Z rozmów z właścicielami wynikało, że nie miało to związku z remontem.” – czytamy we wpisie na Facebooku Stowarzyszenia Porozumienie Dla Pragi 

Warto dodać, że kamienica Konstantego Chęcińskiego w 1945 roku przeszła na podstawie dekretu Bieruta na własność miasta. Mimo prostej, pozbawionej wyszukanych zdobień bryły z niewielką dominantą naprawdę zadaje teraz szyku swojej okolicy. Mamy nadzieję, że na niebawem uda się znaleźć nowych najemców. Czekamy także na remonty sąsiednich kamienic!

Zainteresował Cię ten temat? Więcej remontów kamienic i zabytkowych budynków znajdziesz klikając TUTAJ!

źródło, zdjęcia: Stowarzyszenie Porozumienie Dla Pragi 

Czytaj też: Warszawa | Kamienica | Metamorfoza | Elewacja | whiteMAD na Instagramie