Kamienica na Oruni

Kamienica na gdańskiej Oruni przeszła remont. To kolejna inwestycja Gdańskich Nieruchomości

Kolejna zabytkowa wielorodzinna kamienica na Oruni odzyskała dawny blask. Jest to już dwunasta inwestycja Gdańskich Nieruchomości przeprowadzona w tej dzielnicy w ramach szeroko zakrojonego programu rewitalizacji. Kamienica powstała na początku XX wieku. Budynek jest obiektem historycznym, wpisanym do Gminnej Ewidencji Zabytków.

Zakres prac remontowych w kamienicy na ul. Rejtana 20 objął wykonanie: izolacji pionowej i poziomej ścian piwnic od strony podwórka, izolacji pionowej i poziomej ścian fundamentowych wraz z uzupełnieniem ubytków w murze, docieplenie stropu poddasza, wymianę częściową deskowania dachu, usunięcie starego pokrycia i wykonanie nowego pokrycia dachu.


Wyremontowano też kominy, wymieniono obróbki blacharskie, rynny, rury spustowe, wykonano montaż nawiewników, montaż kominków wentylacyjnych, wymieniono stolarkę okienną wraz z parapetami wewnętrznymi i zewnętrznymi. Wstawiono także nową stolarkę drzwiową, wyremontowano kanalizację sanitarną, wykonano opaski wokół budynku, zamontowano instalację odgromową, naprawiono schody wejściowe do budynku oraz przeprowadzono prace konserwacyjne elewacji.

Kamienica na Oruni przed i po renowacji:W przyszłości Gdańskie Nieruchomości planują także poddać renowacji klatkę schodową i inne elementy wnętrza budynku.

Remont rozpoczął się w listopadzie 2023 r. i został zakończony w maju 2024 r. Koszt inwestycji wyniósł ponad 1,5 mln zł. Program Rewitalizacji współfinansowany jest z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa pomorskiego na lata 2014-2020.

Źródło: Gdańskie Nieruchomości

Czytaj też: Architektura w Polsce | Metamorfoza | Renowacja | Historia | Gdańsk

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły