Kamienica na rogu Wschodniej i Włókienniczej

Kamienica na rogu Wschodniej i Włókienniczej w Łodzi zmieni się nie do poznania!

Kamienica na rogu Wschodniej i Włókienniczej zmienia się w oczach. W ramach rewitalizacji centrum Łodzi kolejne kamienice odzyskują blask! Dziś prezentujemy przebieg remontu narożnikowej kamienicy, która stoi na styku ulic Wschodniej i Włókienniczej w Łodzi. Obecnie trwają tu intensywne prace wykończeniowe.

Kamienica narożnikowa z ul. Wschodniej 52 i Włókienniczej 2 jest obecnie szczelnie zasłonięta rusztowaniami. Pod nimi dzieje się jednak magia. Kamienica, która jeszcze kilka miesięcy temu była zaniedbana, zniszczona i po prostu brzydka, już niedługo dołączy do puli dziesiątek wyremontowanych kamienic w centrum Łodzi.

“W rewitalizowanej kamienicy przy ul. Włókienniczej 2 trwają prace przy wylewkach oraz tynkowanie budynku frontowego. W oficynie murowane są ściany i wykonywane wieńce. Z kolei w modernizowanym sąsiednim budynku pod adresem Wschodnia 52 robotnicy skupiają się na wykończeniu pomieszczeń – wykonywaniu gładzi, montażu płytek oraz szpachlowaniu i szlifowaniu ścian i sufitów” – mówi Agnieszka Kowalewska-Wójcik, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich.


Kamienica na rogu Wschodniej i Włókienniczej. Co się zmieni?

Budynki zostaną całkowicie odnowione oraz podłączone do centralnego ogrzewania. Gruntowny remont przejdą instalacje elektryczna, wodna oraz gazowa. Budynek uzyska dostęp do sieci światłowodowej. W mieszkaniach znajdą się osobne kuchnie lub aneksy kuchenne. Wyposażenie łazienek obejmie wanny lub prysznice, ubikację oraz kompletny zestaw baterii.

Na podwórku staną ławki, trzepak oraz altany jako miejsca spotkań dla mieszkańców. Nawierzchnia podwórza zostanie wymieniona i odnowiona za pomocą kostki kamiennej i płyt betonowych. Wyznaczone tereny zielone urozmaicą krzewy, rośliny pnące oraz drzewo, a wokół nich zostanie zasiany trawnik. Dla pnączy powstanie trejaż na altanie śmietnikowej. Ponadto powstaną budki lęgowe dla jerzyków oraz innych gatunków ptaków.

W budynku przy ul. Wschodniej 52 zostanie oddanych 18 mieszkań komunalnych i 6 lokali usługowych na wynajem. Przy ul. Włókienniczej 2 powstanie 21 mieszkań komunalnych, w tym jedno dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością oraz cztery lokale usługowe przeznaczone na wynajem. Finał inwestycji jest planowany na lato 2023. Jej wartość to 12 mln zł.

źródło: UM Łódź (https://lodz.pl/) / Zarząd Inwestycji Miejskich w Łodzi  (https://zim.lodz.bip-e.pl)

Czytaj też: Architektura w Polsce | Łódź | Place, Skwery, Parki  | Metamorfoza | Kamienica | whiteMAD na Instagramie


 

Więcej zmian, które zachodzą na ulicy Włókienniczej znajdziecie klikają TUTAJ! 

Rewitalizacja Włókienniczej w Łodzi. Kolejne kamienice trafią do remontu!