kamienica w szczecinie

Kamienica przy ul. Jagiellońskiej w Szczecinie została wyremontowana

Kamienica znajduje się przy ulicy Jagiellońskiej 80 w Szczecinie. Niedawno zakończył się jej remont. Odświeżona elewacja jest lekko błękitna i została ozdobiona białymi elementami.

Budynek położony jest przy skrzyżowaniu al. Piastów i Jagiellońskiej. Podczas prac wyremontowano nie tylko elewację, ale też klatki schodowe i bramy. Wcześniej uporządkowano teren podwórka i przedogródka. Kamienica należy do wspólnoty mieszkaniowej przy ulicy Jagiellońskiej 80 w Szczecinie i to wspólnota sfinansowała cały remont. Prace koordynowało Szczecińskie TBS.

Zakres prac remontowych był bardzo szeroki i obejmował m.in.: remont elewacji frontowej budynku, wraz z wymianą okien piwnicznych, renowację bram wejściowych od strony Jagiellońskiej i Piastów, remont balkonów, klatek schodowych i prześwitu bramowego – mówi Tomasz Klek, rzecznik prasowy miasta do spraw mieszkalnictwa.

Docieplona została elewacja od strony podwórka, wykonano izolację przeciwwilgociową oraz wymieniono stolarkę okienną piwnic. Dzięki temu budynek nie traci tak szybko ciepła.

kamienica w szczecinie


Podczas prac remontowych uwzględniono historyczne elementy kamienicy. Odnowiono dekoracje elewacji w formie boni, gzymsów, opasek okiennych, detali ryflowanych i w formie motywów roślinnych oraz sztukaterie. Odnowiona elewacja zyskała pastelową kolorystykę. W poprzednich latach wspólnota mieszkaniowa przy ul. Jagiellońskiej 80 wykonała również remont podwórka oraz przedogródka od strony al. Piastów.

Czytaj też: Szczecin  | Kamienica | Renowacja | Zabytek | whiteMAD na Instagramie

źródło zdjęć: UM Szczecin