Kamienica przy ulicy Matejki 51 w Poznaniu po remoncie zachwyca

Kamienica przy ulicy Matejki 51 zbudowana została w 1904 roku. Niedawno budynek przeszedł generalny remont. Jego odnowiona elewacja robi ogromne wrażenie.

Kamienicę zbudowano według projektu niemieckiego architekta Emila Asmusa. Ulokowana jest w ciągu innych, równie urokliwych kamienic z tamtych czasów. Jej unikalna, historyczna architektura wyróżnia się ozdobnymi fasadami z balkonami, wnękami i wykuszami, a także drewnianą klatką schodową zdobioną witrażami. Obiekt ma status zabytku, dlatego renowacja każdego fragmentu odbywała się pod okiem konserwatora zabytków.

Kamienica przy ulicy Matejki 51 znajduje się w zielonej części Łazarza, w bezpośrednim sąsiedztwie Parku Wilsona. Rewitalizacji budynku podjęła się firma Constructa Plus. Wewnątrz powstały mieszkania, które niemal wszystkie zostały błyskawicznie wyprzedane. W sumie powstało tu 49 mieszkań o powierzchni od 31 do 100 m kw.


Największe mieszkanie to liczący prawie 140 metrów kwadratowych apartament na drugim piętrze. Z balkonu tego mieszkania doskonale widać Park Wilsona. To ostatnie wolne mieszkanie w budynku. Dodatkowo w kamienicy znajdują się trzy lokale usługowe. Dwa na poziomie zero oraz jeden w przyziemiu.

To nie jest jedyna inwestycja firmy Constructa Plus w Poznaniu. Wcześniej odbudowała kultowa kamienicę “Żelazko”, która położona jest w centrum miasta i zdobyła tytuł najładniejszego budynku Poznania. O tej kamienicy przeczytacie w naszym artykule klikając TUTAJ.

Czytaj też: Ciekawostki | Kamienica | Poznań | Renowacja | whiteMAD na Instagramie

fot. Przemysław Turlej; źródło: Constructa Plus