Kamienica XXI wieku w Świdnicy! Jest nowoczesna, ale idealnie wpisuje się otoczenie!

Minimalizm, nowoczesna architektura, wysoki standard materiałów wykończeniowych — to najważniejsze kryteria, jakimi kierowali się architekci Q2Studio podczas tworzenia koncepcji kamienicy w Świdnicy. Głównym założeniem projektowym było stworzenie harmonijnego i eleganckiego budynku, który wyróżni się na tle otoczenia, podkreślając swój innowacyjny charakter. 

Koncepcja zakłada powstanie nowoczesnego, funkcjonalnego i wyposażonego w wiele udogodnień budynku o niebanalnej, nieco dynamicznej formie. W obiekcie powstanie przestrzeń mieszkalna, biurowa i komercyjna.


Elewacja kamienicy zostanie pokryta gładką szklaną fasadą, która zapewni komfort termiczny, doskonałe doświetlenie przestrzeni biurowej, a także otworzy widok na centrum miasta. Projektanci na etapie koncepcji szukali takiego rozwiązania architektonicznego, które nie tylko znakomicie wpisze się w istniejącą architekturę, ale zapewni poczucie świeżości i lekkości. 

„Mimo że kamienica będzie wykonana we współczesny sposób — chcemy by odnosiła się z szacunkiem do architektury okolicznych budynków”. 

Uwagę przyciągają również wnętrza – bazujące na jasnej, neutralnej palecie kolorystycznej. Architekci Q2Studio nawiązali do stylu scandi, stawiając przede wszystkim na prostotę, minimalizm oraz zachowanie przejrzystości przestrzeni.

Projekt kamienicy podkreśla ogromny potencjał drzemiący w sercu Świdnicy. Wielką zaletą inwestycji jest z pewnością lokalizacja, która znajduje się w ścisłym centrum, przy jednoczesnej bliskości najpiękniejszych parków miasta. 

materiały:
Q2 Studio Architektoniczne – http://q2studio.pl