Kanapy rozkładane do jasnych i przestronnych wnętrz – propozycje od sfmeble.pl

W sieci można znaleźć mnóstwo artykułów o małych salonach i sofach z funkcją spania, które idealnie radzą sobie z niewielką ilością miejsca. My tym razem, chcemy ugryźć ten temat z drugiej strony i podpowiedzieć wam, jaką wybrać kanapę rozkładaną do jasnych i przestronnych wnętrz, które nie tylko dają duże pole do działania dla dekoratorskiej wyobraźni, ale też mogą pochwalić się sporym metrażem. Gotowi na solidną dawkę wiedzy i inspiracji? W takim razie zaczynamy!

Stylowe i komfortowe kanapy rozkładane do dużych salonów

Przestronna i dobrze doświetlona strefa dzienna z kącikiem wypoczynkowym i jadalnią to marzenie wielu osób. Wnętrza o dużym metrażu niezmiennie kojarzone są z luksusem i komfortem, całkiem słusznie zresztą, bo ilość miejsca ma bezpośredni związek z funkcjonalnością przestrzeni mieszkalnej i poziomem odczuwanej wygody. Jesteście szczęśliwymi właścicielami takiego salonu i szukacie pomysłu na kanapę rozkładaną, która dobrze odnajdzie się zaaranżowana na sporej przestrzeni? Wspólnie ze stylistami marki sfmeble.pl przygotowaliśmy dla was propozycje sof rozkładanych z funkcją spania i pojemnikami na pościel, które będą pasować do dużego pokoju o powierzchni 30 m2 i większej. 

Sofy rozkładane trzyosobowe – relaks w komfortowym wydaniu

Najbardziej podstawowym typem sofy, jaki dobrze sprawdza się w jasnych i przestronnych salonach, jest model trzyosobowy. Takie meble oferują dużą powierzchnię siedziska, co czyni je bardziej komfortowymi i funkcjonalnymi od modeli dwuosobowych. Kiedy warto wybrać kanapę 3-osobową? Przede wszystkim wtedy, kiedy stawiacie na różnorodność i indywidualizm. Taka kanapa rozkładana pozostawia sporo miejsca na szezlong, pufę i fotele, a to pozwala stworzyć słusznych rozmiarów komplet wypoczynkowy według własnych preferencji i potrzeb. 


Taki zestaw zapewni wam dużo miejsca do odpoczynku, z tym, że ciężar zapewnienia wygody nie będzie tutaj spoczywał na jednej sofie, a na kilku meblach. Sofa rozkładana trzyosobowa to dobry pretekst do eksperymentów z kolorem, tkaninami obiciowymi czy rozwiązaniami konstrukcyjnymi stosowanymi w przypadku takich mebli. Nawet jeśli ostatecznie zdecydujecie się na samą kanapę i zrezygnujecie z dodatkowych siedzisk to zawsze możecie wybrać model o oryginalnym designie, w wyrazistym odcieniu tapicerki, modnie zaokrąglony na krawędziach lub gęsto pikowany. 

Narożniki w kształcie U – ekskluzywne meble z najwyższej półki 

Przestronne salony to idealne miejsce dla narożników w kształcie U, czyli sof narożnych rozkładanych, które szezlongi mają umieszczone równolegle po obydwóch stronach. To bez wątpienia jedne z najbardziej komfortowych i ekskluzywnych mebli wypoczynkowych, jakie możecie zaprosić do swojego domu. Narożniki U-kształtne ze względu na słuszne wymiary są wprost stworzone do zaaranżowania w dużych pomieszczeniach – ich ogromne gabaryty nie tylko nie dominują w żaden sposób dużych wnętrz, ale też nie pochłaniają i nie przytłaczają optycznie przestrzeni. Zależy wam na komforcie podczas odpoczynku i oglądania telewizji, a jednocześnie potrzebujecie wygodnego miejsca do spania? Kanapa rozkładana narożna w kształcie U to coś, co powinno zwrócić waszą uwagę… 

Kanapy narożne L-kształtne – narożniki rozkładane z jednym szezlongiem 

Wasz salon jest duży, ale nie na tyle, aby swobodnie pomieścić sofę narożną z dwoma leżankami? A może po prostu wolicie meble, które są bardziej elastyczne w kwestii ustawienia niż narożnik w kształcie U? Wybierzcie jego mniejszą i szczuplejszą wersję, czyli kanapę narożną L-kształtną. Sofy rozkładane prawostronne i lewostronne są nie mniej wygodne, a dają o wiele więcej możliwości aranżacyjnych niż ich masywne konkurentki. Taką kanapę rozkładaną z jednym szezlongiem można umieścić w kącie i dosunąć do ściany lub ustawić na środku pomieszczenia – dowolność w tym zakresie jest naprawdę spora. 

Tego typu meble poprzez wbudowane w ich konstrukcje, funkcjonalne systemy rozkładania są w stanie zapewnić wygodne miejsce do spania okazjonalnego, a nawet zastąpić na co dzień sypialniane łóżko. Wśród sof narożnych dostępnych w sklepie internetowym sfmeble.pl znajdziecie kanapy rozkładane w różnych rozmiarach i kształtach, które w wielu przypadkach pod siedziskami skrywają dyskretne pojemniki na pościel. Fajna opcja, prawda? A to tylko niewielka namiastka i mały przedsmak możliwości, jakie skrywają w sobie te wygodne i funkcjonalne meble wypoczynkowe… 

Kanapy rozkładane bez nóżek – powrót do wzornictwa z lat 80. 

Macie do zagospodarowania przestronny pokój, który musicie zamienić w przytulny, klimatyczny i wygodny salon? Najłatwiej taki efekt pomogą wam osiągnąć duże sofy i kanapy rozkładane bez nóżek. Takie meble wypoczynkowe to jeden z największych hitów aranżacyjnych w ostatnim czasie i nic nie zapowiada, aby cokolwiek w tej kwestii miało ulec zmianie. Kanapy rozkładane do salonu inspirowane wzornictwem lat 80., a więc  w wyrazistych kolorach, przysadziste, miękkie, obłe, z zaokrąglonymi krawędziami i niskimi oparciami trendów wnętrzarskich na rok 2022. Dobry design to taki, który łączy dobry styl z komfortem i funkcjonalnością, a kto jak kto, ale modne sofy narożne i kanapy rozkładane bez nóżek w stylu retro doskonale to potrafią…

Sofy modułowe z funkcją spania – funkcjonalność na nowoczesną modłę 

Sofy modułowe z funkcją spania powstały z myślą o osobach, które mają bujną dekoratorską wyobraźnię i lubią eksperymentować we wnętrzach. Niezależne od siebie elementy (moduły) pozwalają na ustawienie tego mebla w taki sposób, jaki najlepiej odzwierciedla potrzeby domowników – tutaj można układać, przestawiać i przekładać segmenty do momentu aż sofa osiągnie pożądaną formę i kształt. Takie pomysłowe rozwiązania konstrukcyjne to prosta droga do ogromnej swobody aranżacyjnej, cenionej szczególnie przez tych, którzy lubią mieć decydujące zdanie w kwestii wyglądu kanapy. Brzmi znajomo? W takim razie nie traćcie czasu tylko sprawdźcie, co oprócz funkcji spania codziennego, mogą wam zaoferować nowoczesne sofy modułowe.

Czytaj też: Meble | Sklep | Wnętrza | Apartament

źródło: Materiał Partnera