Kapcie, które same odstawią się miejsce. Zaprojektował je Nissan! 

Ten projekt jest tak niedorzeczny, że nie wiemy jak go opisać. Koncern samochodowy Nissan zaprojektował kapcie, które po ściągnięciu z nóg same powrócą na swoje wyznaczone miejsce.

Kapcie zostały wyposażone w system naprowadzania oraz niewielki akumulator napędzające ukryte pod podeszwą koła. Gdy ściągniemy je z nóg i wciśniemy przycisk „park”, kapcie same odjadą do wyznaczonego miejsca przy drzwiach.To rozwiązanie zawitało już w jednym z hoteli w japońskim mieście Hakone. Pojawia się pytanie „po co komu taki gadżet”? Czy odstawienie butów kilka metrów dalej jest takim problemem, że musimy stworzyć specjalny mechanizm robiący to za nas? Nissan odpowiada, że „autonomiczne kapcie” mają być pokazem umiejętności technologicznych i pokazanie autonomicznej jazdy na mikroskali.

Samoparkujące się pantofle mają na celu podniesienie świadomości na temat zautomatyzowanych technologii prowadzenia pojazdu – i ich potencjalnych zastosowań nie związanych z samochodami – mówi rzecznik Nissana, Nick Maxfield 

Co więcej, hotel został wyposażony również w autonomiczne dywaniki, które podjadą pod nasze stopy, a także stoliki kawowe. Co sądzicie o takich „bajerach”?