Karina Wiciak i jej dom jak betonowa skała. Jest piękny! 

Karina Wiciak to młoda architektka pochodząca z Chojnic. Jej prace w głównej mierze skupiają się na wykorzystaniu betonu i szkła. Tym razem Karina zaproponowała betonowy dom inspirowany górskim krajobrazem! 

Karina Wiciak działa w pracowni WamHouse Studio. Jej najnowszy projekt, nazwany od swojego pentagonalnego kształtu Pentahouse to wyjątkowy budynek. Wyjątkowy nie tylko za sprawą swojej nietypowej, bardzo oryginalnej bryły, ale również ze względu na prostotę materiałów wykorzystanych do jego budowy. Ostra i nieco drapieżna bryła przykuwa uwagę, jednak nie przyćmiewa estetyki budynku. Ten pozostał w odbiorze subtelny i minimalistyczny pomimo wielu ostrych krawędzi i spadów. 

Karina Wiciak inspiracji poszukiwała w krajobrazie gór. Interesowały ją nieregularne górskie szczyty, które w jednych miejscach się załamują, by nieco dalej wzbić się w powietrze. Dom od Kariny, ma być właśnie tego typu dodatkiem, który zleje się z górskim krajobrazem, a mieszkańcom pozwoli na poczucie bliskości z naturą.

Więcej o Karinie przeczytacie tutaj:
https://www.behance.net/karinawiciak ,
https://www.wamhouse.com