Karmnik dla ptaków

Karmnik dla ptaków SÓJKA projektu Sandry Misiak

Projekt wiszącego karmnika przygotowała Sandra Misiak, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. SÓJKA to nowoczesny, podwieszany karmnik dla ptaków.

Karmnik dla ptaków SÓJKA zaprojektowany został we współpracy ze Stowarzyszeniem Ptaki Polskie. Sandra Misiak zaprojektowała go tak, aby sprostał specyficznym potrzebom wybranych gatunków ptaków oraz spełniał też potrzeby drugiego użytkownika – człowieka.

Z czym kojarzy się ceramika? Niewątpliwie z czymś twórczym i niebywale estetycznym. Ta propozycja projektu karmnika spełni oczekiwania każdego miłośnika ptasiego świata – mówi Sandra Misiak.

Karmnik SÓJKA jej projektu ma prostą i przemyślaną konstrukcję, która przygotowana została pod odlew ceramiczny. Forma jest lekka, wyważona i mocna, co wpłynęło pozytywnie na wygląd gadżetu. Karmnik przygotowany został z myślą o sójkach, grubo-dziobach jak również ich obserwatorach. Jednym z głównych założeń projektu był niski koszt produkcji, projektantce udało się to osiągnąć poprzez zastosowanie jak najmniejszej ilości materiałów. Taka propozycja projektu wykorzystuje wszystkie możliwości technologiczne ceramiki. Dzięki temu powstał produkt idealny do współczesnych domów — opływowy kształt i ceramiczne elementy sprawią, że karmnik będzie dobrze wyglądać chyba w każdym ogrodzie.

Karmnik dla ptaków


Sandra Misiak edukację na gdańskim ASP rozpoczęła w 2016 r. Na wydziale wzornictwa przemysłowego. Swoją twórczość opiera na poszukiwaniach oraz eksperymentowaniu w zakresie materiałoznawstwa, aby w efekcie stworzyć małe i intrygujące formy przemysłowe. Jej prace można było oglądać między innymi podczas Gdynia Design Days 2019 oraz na wystawie Around the Table – Polish Party PMQ w Hongkongu.

Czytaj też: Ceramika | Zwierzęta | Ciekawostki

źródło: Sandra Misiak