W Karpaczu powstają nowoczesne pensjonaty. Tak będą wyglądać

Pensjonaty zlokalizowane są w Karpaczu, w Wilczej Porębie – jednej z najbardziej malowniczych części miasta. Od strony północnej otoczone są lasem, a od strony południowej i zachodniej umożliwiają obserwowanie Śnieżki.

Projekt pensjonatów przygotował Adam Wysocki z pracowni DE.MATERIA. To ten sam architekt, który zaprojektował opisywany przez nas tutaj CrossFit Box w Chodzieży pod Poznaniem. W sumie powstaną dwa budynki, w których zlokalizowanych będzie 8 i 7 przestronnych apartamentów. Pensjonaty działać będą bezobsługowo, czyli zamiast tradycyjnego systemu recepcyjnego goście będą rezerwować swój pobyt przez internet, a na miejscu tylko odbiorą swoje karty dostępu.

Większy obiekt będzie mógł pomieścić maksymalnie 32 osoby, a mniejszy 28 osób. Architekt zaprojektował je tak, aby w centralnych częściach umieścić klatki schodowe, które prowadzą do dwóch apartamentów na każdej z czterech kondygnacji. Każdy z aparamentów mieści salon z jadalnią,, kuchnię, sypialnię i łazienkę.

Elewacja budynku wykonana zostanie z łamanych kamieni granitowych, które pochodzą z lokalnego kamieniołomu. Materiał ten zdobić będzie budynki na wysokości od pierwszej do drugiej kondygnacji. Natomiast dach pokryty zostanie drewnem modrzewiowym.

Budowa obiektu już trwa. Ma się zakończyć w ciągu najbliższych kilkunastu miesięcy.

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły