Kartony po telewizorach Samsung zmienisz w meble! [KONKURS]

Firma Samsung podpowiada, jak wykorzystać kartony po telewizorach, aby wykonać z nich nowe przedmioty. Z tej okazji ogłasza konkurs, w ramach którego można wygrać telewizor The Frame.

Opakowania po telewizorach najczęściej są duże i zajmują sporo miejsca. Dziś takiego kartonu wcale nie trzeba przechowywać, a co więcej warto go wykorzystać w duchu DIY (zrób to sam) i zmienić w coś użytecznego. Samsung podpowiada, jak podejść do takiego zadania. Teraz biorąc udział w konkursie #FurTheWin na Instagramie, nie tylko można zrobić coś z niczego, ale także zgarnąć telewizory Samsung The Frame.

Ekologiczne opakowania to inicjatywa, która w tym roku objęła wszystkie modele telewizorów Samsung. Są one wykonane z tektury falistej, a w procesie ich produkcji firma m.in. ogranicza ilość tekstu i grafiki, co pozwala wyeliminować farbę drukarską na bazie oleju, której zwykle używa się do druku barwnego na pudłach.

Specjalne kartonowe pudła zaprojektowano tak, by umożliwić użytkownikom przekształcenie ich w małe, uniwersalne meble domowe. Gruba, karbowana tektura może zmienić się w niewielki stolik czy półkę, ale także stać się miejscem wyciszenia dla domowego pupila.

Cała akcja pobudza kreatywność, zachęca do majsterkowania i uświadamia o możliwościach upcyklingu, czyli wykorzystania czegoś, co normalnie pewnie zostałoby wyrzucone. Na specjalnej stronie (TUTAJ) można znaleźć pomysły, w jaki sposób wykorzystać kartonowe opakowania. Instrukcje rozpisane są na poszczególne kroki. Dzięki nim można na przykład stworzyć domek dla psa lub tunel dla kota.

kartony samsung


Samsung przygotował konkurs #FurTheWin dla wszystkich fanów DIY, grafików, rodzin, które szukają pomysłów na kreatywne spędzanie czasu czy wreszcie miłośników zwierząt. Do wyboru są dwa proste zadania, a do wygrania aż sześć telewizorów Samsung The Frame. Zabawa trwa od 7 do 31 lipca 2021 roku.

Pierwsze zadanie polega na wykonaniu kreatywnej konstrukcji – domku dla zwierzęcia – z dowolnego ekologicznego kartonu, który normalnie byśmy wyrzucili. Garść inspiracji można znaleźć na stronie samsung-ecopackage.com. Z kolei w ramach drugiego należy zrobić zrzut ekranu jednego z wybranych opakowań (domków z kartonu), znajdujących się w wyróżnionej relacji #FurTheWin na profilu @samsungpolska w serwisie Instagram, by następnie ozdobić je w programie graficznym, przy użyciu filtrów czy aplikacji.

Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy podzielić się efektami swojej pracy, publikując je na publicznym profilu w serwisie Instagram wraz z kreatywnym opisem, oznaczeniem profilu @samsungpolska oraz dodaniem hasztagu #FurTheWin. Nie ma limitu zgłaszanych prac, ale jeden uczestnik może otrzymać tylko jedną nagrodę w ramach konkursu.

Czytaj też: Ekologia | Zwierzęta | Opakowania | whiteMAD na Instagramie

źródło: materiały prasowe Samsung

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły